S favoritem si Třinečtí rozdělili body

sobota 31. srpna. 2019 | Roman Baselides
Prvního domácího vítězství v sezoně se třinečtí fotbalisté nedočkali. Na zrekonstruovaném Hřišti Rudolfa Labaje se rozešli smírně s ambiciózní Zbrojovkou Brno.
Fortuna:Národní liga - 2019/2020,7. kolo, so 31. 8. 2019, 10:15

FC Zbrojovka Brno

1:1
0:0

Branky a asistence: 52. Leonid Akulinin (as. Luis Arroyo, 1:0), 63. Jakub Černín (as. Šimon Šumbera, 1:1). Rozhodčí: Jan Cihlář - Kamil Hájek, Jakub Šimáček. Žluté karty: Jakub Šural, Jakub Černín (oba Brno).

FK Třinec: Jiří Adamuška – Tomáš Omasta, David Gáč, Imrich Bedecs, Ondřej Kušnír (73. Lukáš Cienciala) – Martin Samiec, David Machalík – Luis Arroyo (66. Jiří Janoščín), Jiří Valenta, Filip Hlúpik – Leonid Akulinin (79. Muhamed Tijani). Trenér: Svatopluk Habanec.

FC Zbrojovka Brno: Jiří Floder – Jakub Šural, Petr Pavlík, Lukáš Kryštůfek, Pavel Eismann – David Krška, Peter Štěpánovský, Damián Bariš (54. Jakub Černín), Adam Fousek (55. Šimon Šumbera) – Antonín Růsek (46. Ondřej Pachlopník), Jan Pázler. Trenér: Martin Šustr.

Domácí trenér Svatopluk Habanec trochu poupravil sestavu. „Vykartovaného“ Vaňka nahradil Samiec a na hrot postavil vytáhlého útočníka Akulinina, kterým je známý ze svého působení v barvách pražských Bohemians.

Pouze mezi náhradníky zůstali Cienciala s Kubalou a nedostalo se ani na Wojnara, jenž se v pohárovém duelu ve „Valmezu“ uvedl hattrickem.

Na zrenovovaném Hřišti Rudolfa Labaje oba celky začaly spíše opatrně a ve znamení oboustranné obezřetnosti se nesl celý první poločas.

Třinečtí častěji operovali na půlce Jihomoravanů, zahrávali více standardních situací, do vyložené příležitosti se však nepropracovali. Hlúpik brankáře Flodera vyzkoušel, Valenta ho střelou ze střední vzdálenosti protáhl. Nebezpečně vypadal i Machalíkův prudký nástřel před bránu a také Valentův razantní trestný kop, na který však nikdo z hráčů v červeném nedosáhl.

Přestože se Brňané na třineckou půlku dostávali zřídka, krátce před pauzou si vypracovali tutovku – ke Štěpánovskému nabíhajícímu ze druhé vlny se dostal míč ze strany, gólman Adamuška jeho tvrdou střelu vyrazil.

Druhý poločas měl o poznání větší šmrnc. Přispěla k tomu situace z 52. minuty, kdy Valenta dlouhou přihrávkou našel Arroya, ten uspěl v souboji se zadáky a přichystal střeleckou parketu pro Leonida Akulinina. Nová útočná akvizice Slezanů okořenila svůj povedený debut vedoucí brankou.

Trenér Šustr měl brzy po změně stran dostřídáno. Na trávník poslal i extřineckého Šumberu, po jehož rohovém kopu skóroval mladík Jakub Černín.

Remíza nevyhovovala ani jednomu ze soupeřů. Druhé vítězství v sezoně mohli nakonec vybojovat domácí, ale Valenta našel pouze Flodrovu náruč a Samiecova rána po rohu prošla vedle tyče.