Hanáci si odvezli z Třince půltucet

středa 29. července. 2020 | redakce
Vstup do přípravy třinečtí fotbalisté zvládli na výbornou. Proti olomoucké juniorce si s chutí zastříleli a vyhráli jednoznačně 6:0.
Přípravná utkání - 2020/2021, st 29. 7. 2020, 10:30

SK Sigma Olomouc "B"

6:0
3:0

Branky: 27. z pen. a 88. Puchel, 73. a 83. Zlatohlávek, 35. Barkov, 42. Cienciala.

FK Třinec: 1. poločas: Lapeš – Fareb, Neuer, Šuľa, Puchel – Omasta, Vaněk, Šípek, Cienciala – Akulinin – Barkov. 2. poločas: Weiss – Bolf, Samiec, Gáč, Janoščín – Hlúpik, Steinhübel, Weber, Puchel – Zlatohlávek – Lasota. Trenér: Habanec.

SK Sigma Olomouc "B": Trefil – Diblík (82. Twardzik), Kotouč (60. Bednár), David, Galus M. (65. Beňa) – Vybíral, Hausknecht, Grygar (85. Pavelka), Hapal (60. Fiala), Grečmal (32. Šidlík) – Baďura. Trenér: Chromý.

První tutovka se zrodila po deseti minutách hry. Jeden z Hanáků se probil středem obrany až před třineckého brankáře a ten mu skvělým zákrokem zamezil ve skórování.

Branky na Městském stadionu začaly padat po pětadvaceti minutách hry. Cienciala si zpracoval vysokou přihrávku, jeho útočnému manévru udělal přítrž jeden z obránců a následoval pokutový kop. Míče se chopil Erik Puchel a s velkým přehledem otevřel skóre – 1:0.

Zanedlouho Vaněk kolmou přihrávkou vyslal na zteč Timoteje Barkova, ten byl rychlejší než bránící protihráč a svůj výpad završil gólem na 2:0.

Před přestávkou Vaněk vysokou přihrávkou oslovil Lukáše Ciencialu, ten si míč zpracoval, posunul do střelecké pozice a posléze s přehledem zakončil k protější tyči – 3:0.

Tříbrankovou „normu“ domácí fotbalisté splnili rovněž ve druhé části střetnutí, byť tomu dlouho nic nenasvědčovalo.

Dvacet minut před koncem Janoščín vystihl chybný odkop obránce a zpětnou přihrávkou předložil míč Tomáši Zlatohlávkovi, který nekompromisní střelou nedal brankáři šanci – 4:0.

Pár minut poté se situace v podstatě opakovala. S tím rozdílem, že brance předcházela rychle rozehraná standardní situace, po které z levé strany centroval Puchel a ze druhé vlny nabíhající Tomáš Zlatohlávek opět zacílil tvrdě pod břevno – 5:0.

Poslední gólová akce Třince začala na opačné straně, kde skvěle zakombinovali Bolf s Hlúpikem. Následoval ideální centr na Lasotu, který sice promáchl, jenže míč se dostal k Eriku Puchelovi a ten stanovil konečné skóre – 6:0.

„Nemůžeme si myslet, že když jsme porazili olomoucké mladíky, jsme už nahoře. Některé šance soupeře jsme přestáli. Zápas ve vysoké teplotě měl tempo, oba poločasy byly podobné. Utkání splnilo účel i po kondiční stránce, důležitá pro nás byla i výhra po delší době. Z výsledku však nelze dělat předčasné závěry,“ řekl trenér Třince Svatopluk Habanec.