Dvojzápas: První duel ovládla Mladá Boleslav

sobota 01. srpna. 2020 | redakce
Fotbalisté Třince sehráli v Nymburku dva přípravné zápasy s ligovou Mladou Boleslaví. V tom prvním jim utekl začátek a také proto nakonec utrpěli porážku 2:4.
Přípravná utkání - 2020/2021, so 1. 8. 2020, 11:00

FK Mladá Boleslav

4:2
3:1

Branky: 1. Zahustel, 8. Budínský z pen., 45. Jiří Klíma, 78. Janošek – 28. Zlatohlávek, 50. Attah.

FK Mladá Boleslav: Stejskal – Jakub Klíma, Tatajev, Mazuch, Fulnek – Janošek, Túlio (16. L. Mašek, 41. Snížek) – Zahustel, Budínský, Jiří Klíma – Drchal. Trenér: Weber.

FK Třinec: Ciupa – Celba, Gáč, Cverna, Janoščín – Vaněk – Hlúpik (86. Omasta), Weber, Zlatohlávek, Cienciala – Attah (74. Neuer). Trenér: Habanec.

Trenér Svatopluk Habanec měl k dispozici další nové hráče. Byli mezi nimi obránce Josef Celba z ostravského Baníku, který naposledy působil ve Vítkovicích a také pilíř zadních řád tohoto týmu – Václav Cverna. Třetím novicem byl nigerijský útočník Christian Attah Junior, jehož posledním chlebodárcem byla slovenská Sereď.

Než se trojlístek nováčků a jejich spoluhráči na trávníku rozkoukali, už za Středočechy zaostávali o dva góly. Již ve 25. vteřině si na centr Klímy naběhl Zahustel a ránou z voleje nedal brankáři Ciupovi šanci – 1:0.

O několik minut později souboj Drchala se záložníkem Hlúpikem arbitr vyhodnotil jako nedovolený a nařídil pokutový kop. Zodpovědnost na sebe vzal Budínský a navýšil vedení Mladé Boleslavi – 2:0.

Po dvaceti minutách hry o sobě dali vědět hosté. Tatajevovu chybu využil Weber, naservíroval míč Hlúpikovi, jenže jeho střelu z jedenácti metrů stačil srazit obránce Mazuch.

Zanedlouho se už Třinečtí radovali. Závar, před bránou, který nastal po Ciencialově rohovém kopu, na zadní tyči ukončil pohotový Zlatohlávek – 2:1.

Následovaly dvě tutovky domácího Klímy – po rohovém kopu jeho volej těsně minul tyč třinecké brány a po samostatném úniku mu zkazil radost brankář Ciupa, který stihl míč vyrazit.

Napotřetí už to aktivnímu domácímu fotbalistovi vyšlo, Zahustelův centr poslal do protipohybu brankáře Ciupy – 3:1.

Pět minut po změně stran podnikl útočný výpad Cienciala. Prosmýkl se do velkého vápna a když už se zdálo, že z toho nic nebude, míč se šťastně odrazil k Atthovi a ten už měl snadnou úlohu – 3:2.

Zhruba dvanáct minut před koncem střetnutí přišlo definitivní rozuzlení. Budínský našel zpětnou nahrávkou Janoška a ten dal výsledku konečnou podobu – 4:2.

Trenér Třince Svatopluk Habanec: „S Boleslavskými jsme byli zajedno v tom, že je občas lepší udělat změnu a nehrát pořád dokola proti soupeřům z blízkého okolí. Z toho pohledu nám tento zápas přišel vhod. Vstup do utkání jsme měli hrozný. Dostali jsme góly v první a v sedmé minutě, to byl pro nás otřes. Dvakrát jsme snížili na rozdíl jednoho gólu, a místo toho, abychom proměnili velkou šanci na vyrovnání, přišla zbytečná chyba a čtvrtý gól. Utkání mělo svou kvalitu, i navzdory 34 stupňům ve stínu měl zápas slušné tempo.“