Dvojzápas: Ve druhém klání se radoval Třinec

sobota 01. srpna. 2020 | redakce
Druhé střetnutí Mladé Boleslavi s Třincem dopadlo lépe pro druholigové hosty, kteří si pozvedli sebevědomí vítězstvím nad účastníkem nejvyšší soutěže.
Přípravná utkání - 2020/2021, so 1. 8. 2020, 13:00

FK Mladá Boleslav

2:3
2:1

Branky: 8. D. Mašek z pen., 24. Hönig – 13. Omasta, 48. Puchel, 84. Steinhübel.

FK Mladá Boleslav: Šeda (61. Lichtenberg) – Douděra, Gabriel, Šimek (61. Rudzan), Křapka – Kulhánek, Hönig – Ikaunieks, Krobot, D. Mašek – Wágner (61. Vlk). Trenér: Weber.

FK Třinec: Cipra (46. Šiška) – Šimko, Šuľa, Neuer, Bolf – Steinhübel, Samiec – Omasta, Šípek (78. Lasota), Puchel – Akulinin.

Rovněž druhá jedenáctka týmu z města automobilů rozehrála své střetnutí lépe. Již v první minutě domácí Krobot přiťukl míč Hönigovi a ten z bezprostřední blízkosti nastřelil třineckého gólmana Cipru.

Na opačné straně hrací plochy odražený míč doputoval k Puchelovi a ten pohotovou přízemní ránou pořádně zaměstnal brankáře Šedu.

Pak už se opakoval scénář z předchozího utkání. Krobot vyslal na zteč Wágnera, ten se pokusil obejít brankáře Cipru, který mu pomohl na trávník. Následoval pokutový kop, s nímž si ránou do protipohybu gólmana poradil Mašek – 1:0.

Minutu nato to zkusil z otočky Wágner. Jeho báječná střela v horním růžku neskončila, Cipra si připsal bravurní zákrok.

Chvíli poté se Třinečtí radovali z vyrovnání. Omasta si počínal důrazně, využil špatné práce Šedy a Gabriela a bez problému dopravil míč do sítě – 1:1.

Radost hostům vydržela jen necelých deset minut. Hönig založil útočnou akci, kterou potáhl Mašek a Wágner vyšperkoval zpětnou přihrávkou právě na nabíhajícího Höniga – 2:1.

Vyrovnání měl na kopačce Akulinin. Nejprve si skvěle zpracoval míč a pak vystřihl nůžky, po kterých míč dopadl na horní síť domácí brány. Zanedlouho brankáře Šedu pořádně zaměstnal povedenou střelou k tyči.

Nástup do druhého dějství patřil Třinci. Parádní ránou se prezentoval Puchel, gólman Středočechů byl na ni krátký – 2:2.

Krátce nato centroval Samiec a stoper Gabriel zasáhl míč rukou. Penaltovou výhodu dostal také Třinec, jenže exekutor Samiec s desítkou naložil špatně, gólman jeho málo razantní střelu vystihl.

Výhru na stranu Boleslavi mohl strhnout Douděra, jeho rána však skončila v boční síti. Nakonec se tak radovali Slezané, po rohovém kopu se z prostoru penaltového puntíku trefil přesně Steinhübel – 2:3.

Trenér Třince Svatopluk Habanec: „Přestože jsme prohrávali a zahodili penaltu, druhý zápas jsme otočili a zaslouženě vyhráli. Rovněž z tohoto utkání mám dobrý pocit, mělo fotbalové parametry a solidní tempo, o které nám jde především. Nadále pracujeme na posilách, v týdnu by se u nás měli objevit další noví hráči na zkoušku. Proti Opavě a Baníku budeme ještě testovat, proti Karviné by už sestava měla být ustálená.“