Zápas

Baník uštědřil Třinci těžký knock-out

středa 05. srpna. 2020 | redakce
Osmigólový příděl si ze hřiště ostravského Baníku odvezli fotbalisté Třince. Ve druhém poločase herně naprosto zkolabovali, inkasovali hrozivých šest branek.
Přípravná utkání - 2020/2021, st 5. 8. 2020, 11:00

FC Baník Ostrava

8:0
2:0

Branky: 71. a 78. Tijani, 9. Chvěja, 34. Buchta, 48. Holzer, 65. Juroška, 73. Potočný, 90. de Azevedo.

FC Baník Ostrava: Murin – Fillo, Svozil, Azackij, Granečný – Kaloč, Jirásek – Lalkovič, Chvěja, Buchta – Smola. 2. poločas: Murin – Juroška, Šindelář, Azackij, Holzer – Kaloč (59. Jánoš), Drozd) – Lalkovič (59. de Azevedo), Chvěja (59. Potočný), Buchta (59. Reiter) – Tijani. Trenér: Kozel

FK Třinec: 1. poločas: Šiška – Celba, Šuľa, Košút, Rudzan – Vaněk, Steinhübel – Omasta, Zlatohlávek, Cienciala – Akulinin. 2. poločas: Šiška – Celba (60. Bolf), Gáč, Cverna, Janoščín – Samiec, Weber – Puchel, Šípek, Cienciala – Akulinin. Trenér: Habanec.

Komentář k utkání

Třinecká obrana od začátku až do konce konce utkání nestála na pevných základech. Již v 9. minutě si na Lalkovičův centr zprava naběhl nikým nehlídaný Chvěja a hlavou potvrdil své střelecké schopnosti – 1:0.

Gólově ho mohli následovat Fillo a Buchta, jenže v prvním případě byl proti brankář Šiška a ve druhém tyč jeho brány. Posléze Šiška spolehlivě zasáhl i proti střele Jiráska.

Čahoun Smola se vinou útočného faulu radoval z branky předčasně, vzápětí ale radost Ostravanům přinesla rychlá akce Granečného po levé straně a neomylné zakončení Buchty – 2:0.

Do přestávky se branek mohlo urodit ještě více. Baníkovského Filla dvakrát vychytal Šiška, domácí brankář Murín úspěšně čelil nebezpečným střelám Zlatohlávka.

Krátce po zahájení druhého dějství Baník znovu zaútočil po levé straně. Centrovaný míč hosté srazili pouze k Holzerovi, který propálil Šišku na bližší tyči – 3:0.

Po hodině hry začala opravdová kanonáda. Novic v ostravském dresu Juroška si navedl míč z pravé strany do středu pole a poté nádhernou ránou ke vzdálenější tyči zvýšil na 4:0.

O několik minut později Jánoš oslovil dlouhou přihrávkou Jurošku, ten dal míč pod sebe a Tijani, jenž vloni hostoval v Třinci, se mohl radovat z premiérového zářezu v modrém dresu – 5:0.

Dvě minuty nato přiletěl do třineckého vápna centr z pravé strany z kopačky Reitera, zkušený Potočný pouze nastavil nohu a placírkou opět popostrčil ukazatel skóre – 6:0.

Zanedlouho Potočný poslal do vápna centr zleva, Reiter sklepl míč Tijanimu, který si vylepšil palebnou pozici a posedmé rozvlnil třineckou síť – 7:0.

Nebylo to ovšem naposledy, protože v poslední minutě se dostal do samostatného úniku středem hřiště de Azevedo, obhodil si vybíhajícího gólmana a střelou do prázdné brány zpečetil triumf Baníku – 8:0.

Trenér Třince Svatopluk Habanec: Rozdíl mezi prvním a druhým poločasem byl absolutně markantní. První poločas z naší strany měl určité parametry. Měli jsme čtyři nebezpečné situace. S trenérem Kozlem jsme se bavili, že kdybychom dvě využili, zápas by vypadal jinak. Po vystřídání se na naší straně objevil strach něco udělat. Ztráceli jsme míče, pozdě jsme se vraceli, byl to rozdíl dvou tříd. Potřebujeme co nejdříve ustálit kádr, máme spoustu hráčů na zkoušku, s některými se okamžitě rozloučíme.“