Přípravné měření sil mezi fotbalisty Třince a Opavy, jehož úvodní část byla oboustranně kvalitnější, skončilo smírem.
Přípravná utkání - 2020/2021, so 8. 8. 2020, 10:30

1:1
1:1

Branky: 41. Attah - 18. Mondek. Rozhodčí: Dorušák. ŽK: Steinhübel.

FK Třinec: Ciupa – Celba (57. Bolf), Šuľa (57. Gáč), Rudzan (57. Janoščín), Javůrek (57. Hýbl) – Steinhübel (57. Vaněk), Foltyn (57. Weber) – Stáňa (57. Omasta), Zlatohlávek, Cienciala (57. Puchel) – Attah (57. Akulinin). Trenér: Habanec.

Slezský FC Opava: 1. poločas: Šrom – Helebrand, Rychlý, Večerka – Wybraniec, Gorčica – Mondek, Machuča, Ščudla – Dordič, Dedič. 2. poločas: Šrom – Harazim, Hrabina, Koschatzký, Helešic – Řezníček, Darmovzal – Pikul, Texl, Holík – Juřena. Trenér: Kováč.

Komentář k utkání

Trenér Třince Svatopluk Habanec poslal na trávník Hřiště Rudolfa Labaje další nové uchazeče o třinecký dres. Patřil mezi ně středopolař Martin Foltyn, je odchovancem Baníku a v poslední době hájil barvy třetiligového Hlučína.

Dalšími novými tvářemi byli leví obránci Jan Javůrek z Jihlavy (dříve Znojmo a Olomouc) a další odchovanec Sigmy Matěj Hýbl, jenž prošel Prostějovem, Vítkovicemi, Frýdkem-Místkem a naposledy nastupoval za Teplice.

Vedoucí branku se povedlo docílit hráčům Třince, ale jelikož Javůrkovu střelu tečoval Attah, který se ocitl v ofsajdu, gól nemohl platit.

To hosté z Opavy si vzápětí při útočné akci počínali v souladu s pravidly a po Mondekově trefě se radovali z jednobrankového náskoku – 0:1.

Zhruba pět minut před přestávkou se třinečtí fotbalisté dostali do přečíslení, rychlý křídelní výpad Stáni zakončil Attah – 1:1.

Dříve než rozhodčí dopřál hráčům krátký odpočinek, domácí si vytvořili další dvě tutovky. Nejdříve po Stánově lobu míč doskákal těsně vedle tyčky a vzápětí po další rychlé akci stejného hráče Zlatohlávek minul bránu.

Po změně stran dvakrát zahrozili hosté z Opavy. Situaci jeden na jednoho výborně vyřešil brankář Třince Ciupa, který úspěšně čelil Holíkově nájezdu.

Přibližně po hodině hry se Holík dostal do dalšího zakončení a jeho dělovka skončila na břevnu třinecké brány. Harazim hlavičkující po centru Darmovzala byl přesnější, ale brankář Ciupa stál na správném místě.

Trenér Třince Svatopluk Habanec: „V prvních dvaceti minutách byla Opava lepší, častěji držela míč. I přesto si myslím, že první poločas byl z naší strany kvalitnější, dostávali jsme se do šancí po brejcích i krátkých kombinacích. Ve druhém poločase na obou stranách přibylo nepřesností. Náš výkon měl konečně svou tvář. Hráči, kteří přišli na zkoušku, svým výkonem příjemně překvapili, ukázali své kvality a řekli si o místo v kádru.“