Třinec potrápil lídra, ale nezabodoval

neděle 18. dubna. 2021 | Redakce
Více než vyrovnaným soupeřem byli třinečtí fotbalisté vedoucímu Hradci Králové. I navzdory tomu Votrokům podlehli těsně 0:1 a stále vyhlížejí první jarní body.
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 2020/2021,19. kolo, ne 18. 4. 2021, 17:00

FC Hradec Králové

1:0
1:0

Branka: 33. Rada z pen. Rozhodčí: Matějček – Šimáček, Flimmel. ŽK: Prekop, Vlkanova, Leibl, Vašulín – Janoščín, Omasta, Samiec.

FC Hradec Králové: Reichl – F. Čech, Donát, Leibl, Urma (89. Novotný) – Kodeš, J. Rada – Prekop (71. Král), P. Dvořák, Vlkanova (90. Doležal) – Vašulín. Trenér: Frťala.

FK Třinec: Adamuška – Omasta, Vaněk, Bedecs, Janoščín – Habusta, Weber (57. Tijani) – Celba, Javůrek (70. Attah), Hýbl (87. Gáč) – Samiec. Trenér: Straka.

Před duelem na stadionu druholigového lídra se trenér Třince František Straka rozhodl říznout do sestavy a oproti nepovedenému zápasu v Jihlavě provedl pět změn.

Mezi tyče si poprvé v letošní sezoně stoupnul Jiří Adamuška, který naskočil do druholigového utkání po roce.

Do středu obrany se postavil uzdravený Imrich Bedecs, který nastoupil po devíti měsících.

Na hrotě poněkud nečekaně operoval Martin Samiec, do sestavy se vrátili rovněž Jan Javůrek a také Matěj Hýbl.

Úvodní minuty nic zásadního, co by vedlo ke změně bezbrankového stavu, nenabídly.

Votroci drželi míč a hledali cestu k třinecké bráně, jenže hosté pozorně bránili a nedovolovali jim ohrozit Adamušku.

V červeném hrající Třinec se kromě pečlivé obrany soustředil na standardní situace a brejky.

Ve 24. minutě to po rychlé akci zkusil Samiec, jeho povedenou střelu domácí srazili na rohový kop.

O chvíli později se poroučel ve vápně k zemi Javůrek, ale dle názoru sudího to byl právě on, kdo si počínal nedovoleně.

Ve 31. minutě po běžném souboji Janoščína s Prekopem hlavní arbitr nekompromisně ukázal na penaltový puntík. Zodpovědnost na sebe vzal Jakub Rada a střelou k tyči otevřel skóre – 1:0.

Hned vzápětí mohlo být vyrovnáno, hlavička nehlídaného Samiece však v domácí bráně neskončila.

Těsně před přestávkou se do velké šance dostal Dvořák a jen díky Adamuškovi, který jeho střelu skvěle vykopl, nebylo vedení favorita dvoubrankové.

Hosté z Třince po změně stran viditelně přidali na obrátkách, takže se oboustranně hrálo v solidním tempu.

V 50. minutě na levé straně zakombinovali Janoščín s Javůrkem a prvně jmenovaný nástřelem z úhlu pořádně zaměstnal brankáře Reichela.

Po spolupráci Rady s Kodešem nebezpečně pálil Dvořák. Gólman Adamuška nakonec zasahovat nemusel, míč prošel do autu. Na druhé straně vypadal nadějně brejk Omasty či hlavička střídajícího Tijanino.

Po hodině hry třinečtí fotbalisté svého soupeře zmáčkli a nastěhovali se na jeho polovinu. Kombinační akci zakončil Janoščín, brankář Reichl jeho přízemní střelu po nahrávce Javůrka vyškrábl na rohový kop.

Hosté na hřišti i nadále dominovali, trenér Straka poslal do boje i druhého útočníka Attaha.

Jedenáct minut před koncem střetnutí mohli Votroci přidat pojistku – Rada rozehrál trestný kop a Král hlavou nastřelil tyčku.

Po křídelní akci kapitána Vlkanovy nedokázal rozhodnout Vašulín, a tak šance hostů ještě žila. Platilo to i po další akci unikajícího Vašulína, který sice Adamušku obstřelil, ale zadní tyč těsně minul.

Třinečtí fotbalisté i přes solidní výkon nakonec těsnou prohru neodvrátili a po výhře Táborska nad Blanskem se propadli na 13. sestupovou pozici.

V sobotu svěřence trenéra Františka Straky čeká klíčový domácí zápas s posledním Vyšehradem.