Zápas

Třinec složil Vyšehrad a slaví první výhru na jaře

sobota 24. dubna. 2021 | Redakce
Třinecká série bez vítězství se zastavila na čísle osm. Na devátý pokus byl tým kouče Straky úspěšný, prolomil střelecké trápení a přehrál k sestupu odsouzený Vyšehrad.
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 2020/2021,20. kolo, so 24. 4. 2021, 17:00

Slavoj Vyšehrad

3:0
1:0

Branky: 44. Javůrek, 63. Hýbl, 75. Foltyn Rozhodčí: Zaoral – Antoníček, Mikeska. ŽK: Bedecs – Kulig, Egert, Alexandr. ČK: Bedecs.

FK Třinec: Adamuška – Vaněk, Bedecs, Foltyn – Omasta, Weber (80. Attah), Habusta, Hýbl (87. Gáč) – Celba, Javůrek (70. Cienciala) – Samiec. Trenér: Straka.

Slavoj Vyšehrad: Ordelt – Stropek, Alexandr, Jakab, Schneider – Kulig (58. Zaradny), Suchan – Hampl (46. Egert), Drobílek (58. Kříž), Hezoučký (67. Vejvar) – D. Procházka (82. Vojta).

Komentář k utkání

Trenér Třince František Straka se opět rozhodl postavit do útoku Samiece, který doposud míval spíše defenzivní úkoly.

Opět se rozhodl pro hru na tři stopery, při absenci kapitána Janoščína, který pykal za čtyři žluté karty, obrannou trojici vytvořili Vaněk, Bedecs a Foltyn.

Domácí defenzíva si vedla na výtečnou, soupeře za celý zápas nepustila do vyložené šance a podruhé v jarní části neinkasovala.

Velikou zásluhu na tom měl rovněž brankář Adamuška, který v poslední minutě střetnutí u tyče vyškrábl Jakabův trestný kop.

A zatímco Šemící zahrozili až krátce před koncem, domácí byli nebezpeční už od samého začátku utkání.

První loženku měli po rohovém kopu, ale hlavičku Celby směřující do brány vykopl jeden ze zadáků na brankové čáře.

O pár minut později se po pravé straně probil Omasta, od brankové čáry přihrál pod sebe na Samiece, ale jeho střelu zneškodnil brankář Ordelt.

Po půlhodině hry měl brankář Pražanů práci po střelách Javůrka a Habusty, s oběma nebezpečnými pokusy si však věděl rady.

Pět minut před přestávkou se míč z levé strany dostal napravo k Celbovi. Přestože už mohl střílet, přihrál nezištně na Habustu, který však bránu vysoko přestřelil.

Krátce nato se Habusta ocitl u zrodu gólové akce. Uspěl v hlavičkovém souboji, Samiec prodloužil míč na Jana Javůrka a ten běžel sám na brankáře. Napoprvé se mu skórovat nepovedlo, ale dostal se k odraženému míči a vsítil svou pátou branku sezony – 1:0.

Na začátku druhého dějství zahrozili Hýbl s Javůrkem, ale jejich snaha se na průběžném výsledku neprojevila.

Po hodině hry už bylo domácím a jejich příznivcům mnohem veseleji. Adamuška rozehrál míč na Hýbla a ten ho předal Samiecovi, který dlouhým pasem přenesl hru na Omastu. Pravý bek Třince parádní přihrávkou našel Matěje Hýbla a ten pravačkou nedal Ordeltovi šanci – 2:0.

Přibližně patnáct minut před koncem střetnutí Weber zahrával přímý kop. Míč se snesl k Habustovi, ten jej prodloužil před bránu a pohotový Martin Foltyn snadno vsítil premiérový gól v barvách Třince – 3:0.

Třinec podruhé v soutěžním ročníku skóroval třikrát v jednom utkání a dal zapomenout na své střelecké soužení.

První tři body od konce listopadu si třinečtí fotbalisté vzít nenechali, ale o lídra defenzívy přišli. Pět minut před koncem střetnutí uviděl Bedecs po hlavičkovém souboji žlutou kartu, a protože už jednu měl z prvního poločasu, musel se poroučet ze hřiště.

V důležité úterní dohrávce proti žižkovské Viktorii tak bude svému mužstvu chybět.

Trenér Třince František Straka „Všichni jsme si uvědomovali, kam jsme se dostali a proč jsme se tam dostali, takže to pro nás byl hrozně důležitý zápas. Mrzí mě, že jsme po dvaceti minutách nevedli dva nebo tři nula, protože jsme měli veliké šance, které se musejí proměňovat. Kdybychom je dali, uklidnili bychom se mnohem dříve. Báli jsme se, aby nepřišel podobný zkrat jako proti Dukle. To těžké břemeno nás pořád tíží, ještě nic nekončí. Máme před sebou spoustu práce a pevně doufám, že zasloužené vítězství nás nakopne a dodá nám energii k tomu, abychom důležité tři body potvrdili proti Žižkovu. Pokud budeme hrát tak dobře a s takovým zaujetím, tak se nám to podaří. Velmi bych si přál, abychom se co nejdříve dostali z té situace, ve které jsme. Ještě nás ale čeká spousta práce.“