Prostějov připravil Třinci první jarní porážku na domácím hřišti

sobota 15. května. 2021 | Redakce
Ztrátu z první půle třinečtí fotbalisté smazali. Ve chvíli, kdy sahali po remíze, je přibrzdilo vyloučení. Hosté z Prostějova přesilovku využili a potvrdili pozici suverénně nejlepšího týmu na hřištích soupeřů.
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 2020/2021,24. kolo, so 15. 5. 2021, 17:00

1. SK Prostějov

1:2
0:1

Branky: 54. Weber – 11. Koudelka, 83. Zlatohlávek. Rozhodčí: Vojkovský – Novák, Slavíček. ŽK: Foltyn, Bedecs – Sus, Píchal, Zlatohlávek, Mucha, Spáčil. ČK: 77. Habusta.

FK Třinec: Adamuška – Bedecs (46. Janoščín), Gáč, Foltyn – Omasta, Weber, Habusta, Hýbl – Celba (46. Stáňa), Cienciala (70. Javůrek) – Nieslanik (55. Attah). Trenér: Straka.

1. SK Prostějov: Mucha – Šmehyl, Bialek, Schuster, Zapletal (70. Kopřiva) – Sus, Omale – Jurásek (56. Zlatohlávek), Koudelka, Matoušek (56. Stříž) – Píchal (90. Spáčil). Trenér: Šustr.

Po jednozápasovém trestu za čtyři žluté karty se do třinecké sestavy vrátil Josef Celba. Tentokrát ze stejného důvodu stál Martin Samiec. Na hrotu jej nahradil Denis Nieslanik, pro něhož to byl premiérový start v základní sestavě.

Po deseti minutách hry se stoprocentní šance rýsovala Ciencialovi. Dostal se za obranu a zakončil, jeho ránu na bližší tyč však brankář Mucha vyrazil.

Následná zdánlivá výhoda rohového kopu se pro fotbalisty v červenobílých dresech stala nevýhodou. Hanáci získali míč, Jan Koudelka s ním proběhl přes půl hřiště a posléze technickým zakončením dostal svůj tým do vedení – 0:1.

Vzápětí Jurásek zahrával trestný kop z pravé strany, domácí brankář Adamuška konečky prstů vyškrábl jeho pokus nad břevno.

O několik minut později Nieslanik hlavou prodloužil míč na Ciencialu, ten si ještě vylepšil střeleckou pozici povedenou kličkou, ale jeden ze zadáků jeho gólovou střelu srazil do bezpečí.

Na druhé straně pořádně zahrozili hosté – Jurásek poslal centr z levé strany na bližší tyč a Matoušek v pádu hlavičkoval do brankové konstrukce.

První poločas s řadou zajímavých situací na obou stranách zakončila Habustova střela po Omastově centru z pravé strany. Průběžný stav se však nezměnil, gólman hostů Mucha si připsal zdařilý zákrok.

Domácí trenér František Straka se rozhodl poupravit složení výchozí jedenáctky. Do druhého poločasu místo Bedecse vyběhl Janoščín a Celbu nahradil uzdravený Stáňa.

Několik minut po změně stran to individuálně zkusil Cienciala, ovšem k zakončení se neprobil. Nepovedlo se to ani Nieslanikovi, jemuž přistrčil míč Weber.

Chvíli poté se domácí středopolař Tomáš Weber rozhodl, že to vezme na sebe. Za velkým čtvercem si nachystal míč ke střele a brankář Mucha proti jeho parádní ráně, při které se míč odrazil od tyče, neměl nárok – 1:1.

Zatímco v úvodním dějství Hanáci několikrát třinecké fotbalisty pozlobili rychlými výpady a nebezpečnými standardními situacemi, ve druhém poločase se dlouho prakticky k ničemu nedostali.

Všechno se změnilo až v poslední desetiminutovce, kterou Třinečtí odehráli v deseti. Předtím totiž Habusta ostrým skluzem sestřelil Omaleho a sudí Vojkovský tasil rovnou červenou kartu.

Poslední „slovo“ měli bývalí fotbalisté Třince. Po Šmehylově centru Stříž brankáře Adamušku z úhlu nepřekonal, ale chvíli poté Tomáš Zlatohlávek tečovanou střelou vsítil už svou šestou jarní branku a vystřelil tak Prostějovu další tři body.

Asistent trenéra Tomáš Jakus: „Kluci nic nevypustili, chtěli vyhrát. Myslím si, že zápas rozhodla situace z prvního poločasu, kdy jsme nedali ze sólového nájezdu gól na 1:0 a vzápětí jsme po brejku dostali gól na 0:1. Do druhého poločasu jsme vstoupili dobře, hru oživil Stáňa. Měli jsme tam zajímavé situace, ale nedotáhli jsme je. Hosté nic neměli, rozhodilo nás vyloučení Habusty a navíc jsme ztratili výšku. Po rohovém kopu dali hosté tečovanou střelou vítězný gól. Myslím si, že vyhrál šťastnější tým.“