Sezona 2020-2021 je minulostí. Třinec se rozloučil remízou

neděle 30. května. 2021 | Redakce
Na stadionu Líšně, která slaví historicky nejlepší umístění v podobě druhého místa, třinečtí fotbalisté uspěli jen napůl. Po remíze 1:1 si na své konto připsali bod a umístili se na konečné deváté příčce.
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 2020/2021,26. kolo, ne 30. 5. 2021, 15:00

SK Líšeň

1:1
1:1

Branky: 18. Rolinek – 26. Vaněk z pen. Rozhodčí: Dorušák – Mojžíš, Melichar. ŽK: Ševčík, Otrísal, Vítek – Foltyn.

SK Líšeň: Veselý – Lutonský, Jeřábek, Otrísal, Bednář – O. Ševčík (61. Szotkowski) – Rolinek (61. Reteno Elekana), Matocha, Málek, Pašek (82. Minařík) – Zikl (89. Fall). Trenér: Valachovič.

FK Třinec: Adamuška – Foltyn, Bedecs, Janoščín – Omasta, Weber (83. Attah), Vaněk, Hýbl (55. Bolf) – Stáňa (77. Celba), Cienciala – Samiec. Trenér: Straka.

Třinec bez distancovaných Javůrka a Habusty jel do Brna s odhodláním překvapit a už od samotného začátku to dával jasně najevo.

Skóre mol otevřít hned v úvodu Stáňa, který se z pravé strany sám řítil na brankáře Veselého. Gólman domácích jeho střelu bravurně zneškodnil.

Veselý měl práci také o několik minut později, po další střele aktivního Stáni vytěsnil míč na rohový kop.

Marvani se ukázali o několik minut později a hned z toho byla vedoucí branka. Kanonýr Málek se proměnil v nahrávače, elegantně přihrál do běhu Martinu Rolinkovi a ten propálil Adamušku – 1:0.

Druhý tým tabulky se z náskoku dlouho neradoval. První faul, po kterém Samiec ve vápně dostal loktem do obličeje, sudího nechal klidným.

Další nedovolený zákrok na třineckého útočníka už odpískal. S nařízeným pokutovým kopem si poradil Vaněk a střelou do protipohybu brankáře vyrovnal na 1:1.

Ačkoliv oba celky i nadále vyvíjely ofenzivní snahu, dalších gólových situací se necelých pět stovek diváků v první části střetnutí nedočkalo.

Několik minut po změně stran utkání předčasně skončilo pro zraněného Hýbla, které své místo přepustil Bolfovi.

Trenéři Valachovič se Strakou sáhli k dalším změnám, ale čerství hráči s remízovým stavem nic nesvedli.

Nejblíže ke skórování měl extřinecký Szotkowski, gólman Adamuška jeho střelecký pokus s námahou zneškodnil.

Gól nakonec přišel. Střídající Elekana ho po nezištné Málkově přihrávce oslavovat nemohl, neboť se nacházel v ofsajdu.

Vcelku vyrovnaný druhý poločas příliš mnoho gólových šancí divákům nenabídl.

Rušno začalo být až v poslední minutě, kdy tvrdý zákrok na Otrísala odšpuntoval na obou stranách pořádnou dávku emocí. Otrísal s Vítkem vyfasovali žlutou kartu a třinecký masér Jaroslav Mikulec se musel po červené kartě odporoučet z lavičky.

Přestože Třinečtí fotbalisté byli v držení míče lepší a připsali si více střeleckých pokusů, kýženého vítězného gólu se nedočkali.

Také proto, že po spolupráci střídajících hráčů, kdy Celba centroval a Attah z malého vápna hlavičkoval, si míč cestu do domácí sítě nenašel.

A jelikož Jihlava a Dukla Praha v souběžně hraných zápasech zvítězily, fotbalisté Třince v konečné tabulce Fortuna:Národní ligy obsadili devátou příčku.

Asistent trenéra Třince Tomáš Jakus: „Bylo patrné, že oba týmy hrály otevřený fotbal bez psychické zátěže a chtěly zvítězit. My jsme měli motivaci vybojovat sedmé místo. S ohledem na vývoj střetnutí by ta výhra možná o něco více slušela nám. Musíme však zůstat pokorní, Líšeň skončila druhá a remizovat na půdě druhého týmu je dobrý výsledek. Remízu proto přijímáme.“