Příprava: Fotbalisté Třince vyhráli na půdě nováčka z Blanska

V podzimní části Fortuna:Národní ligy na sebe fotbalisté Třince a Blanska nenarazí. Z toho důvodu v reprezentační přípravě poměřili síly.
Přípravná utkání - 2020/2021, pá 4. 9. 2020, 17:00

0:1
0:0

Branka: 85. Akulinin. Rozhodčí: Zelinka – Vostrejž, Vejtasa.

FK Blansko: Halouska (46. Maňák) – Sukup (60. Helebrand), Huška (60. Šustr), Štrbák, Klusák – Ilko (46. Přerovský), Lahodný, Machalík, Vasiljev, Kania (46. Bartolomeu) – Šašinka. Trenér: Machala.

FK Třinec: 1. poločas: Ciupa – Bolf, Gáč, Janoščín, Hýbl – Weber, Vaněk – Omasta, Akulinin, Puchel – Attah. 2. poločas: Ciupa – Celba, Habusta, Šuľa, Javůrek – Samiec, Foltyn – Stáňa, Weber, Puchel – Akulinin. Trenér: Habanec.

Jako první zahrozili domácí, ale Vasiljev, který dostal míč proti noze, vypálil mimo tři tyče a brankář Ciupa tak zakročit nemusel.

Gólovka se záhy urodila také na opačné straně. K trestnému kopu se postavil Puchel a dělovkou napálil spojnici břevna a tyče.

Co se týče brankových příležitostí, to bylo v první poločase všechno. Obraz hry byl vcelku vyrovnaný, oba soupeři se snažili hrát útočně, ale další situace, po nichž by se mohlo měnit skóre, nevyprodukovali.

Pět minut po změně stran se hostům z Třince podruhé postavila do cesty tyčka. Akulinin si naběhl na přihrávku, ale v pádu poslal míč pouze do brankové konstrukce.

Po hodině hry to individuálně zkusil Lahodný. Prokličkoval se do pokutového území, ale jeho následná střela po zemi minula vzdálenější tyč.

Deset minut před koncem střetnutí se po rohovém kopu dostal do zakončení Vasiljev, jenže ze slibné pozice hlavou minul bránu.

Chvíli poté hosté zahrávali standardní situaci v podobě zkráceného rohového kopu. Weber poslal do na bránu střílený centr, u první tyče míč šikovně tečoval Akulinin, který zařídil svému týmu těsné vítězství – 0:1.

Fortuna:Národní liga bude pokračovat příští víkend, fotbalisté Třince budou usilovat o premiérové vítězství proti Vlašimi.

Trenér Třince Svatopluk Habanec: „Bylo patrné, že jsme během týdne dobíjeli baterky. Na utkání se projevily dvoufázové tréninky, z únavy pramenily chyby. Z obou stran bylo poměrně dost nepřesností. Zátěž jsme rozložili na více hráčů. Ti, co odehráli celý zápas, budou mít o víkendu volno, další půjdou hrát za „B“ mužstvo v neděli.“