Fotbalisté Třince po solidním výkonu remizovali v Karviné

sobota 09. ledna. 2021 | redakce
Herní část zimní přípravy třinečtí fotbalisté zahájili bez-brankovou remízou s Karvinou, pro kterou byl zápas generálkou na jarní část nejvyšší soutěže.
Přípravná utkání - 2020/2021, so 9. 1. 2021, 14:00

MFK Karviná

0:0
0:0

MFK Karviná: Neuman (63. Ciupa) - Dramé, Eduardo (46. Šindelář), Twardzik - Ndefe (46. Janečka), Mangabeira (46. Jursa), Herc, Smrž (82. Vlachovský), Bartošák – Ostrák (63. Tavares), Papadopulos (74. Zhelizko). Trenér: Jarábek.

FK Třinec: 1. poločas: Pastornický – Bolf, Vaněk, Janoščín, Hýbl – Weber, Samiec – Hlúpik, Buneš, Puchel – Attah. 2. poločas: Adamuška – Omasta, Vaněk, Janoščín, Javůrek – Foltyn, Steinhübel – Stáňa, Buneš (60. Andrejev), Cienciala – Nieslanik. Trenér: Straka.

Prvoligová Karviná a Třinec na sebe v přípravném období narážejí pravidelně. Vloni na jaře se v Třinci zrodila remíza 2:2, předsezonní měření sil v Karviné skončilo 1:1 a na podzim se na půdě prvoligisty hrálo opět nerozhodně – 0:0.

Přestože utkání, které bylo pro Karvinou generálkou na jarní část nejvyšší soutěže, skončilo bez branek, na hlavní ploše Městského stadionu se hrál zajímavý fotbal s šancemi na obou stranách.

Na straně domácích měli nejblíže ke gólu Papadopulos, Bartošák, Tavares a Dramé, ani jeden z nich však míč za záda gólmanů Pastornického a Adamušky nedopravil.

Směrem dopředu byli nebezpeční rovněž hosté z Třince. Aktivní Attah svou samostatnou akci zakončil střelou mimo bránu a po jeho dalším úprku nedosáhl na míč Hlúpik.

Uzdravený záložník neuspěl ani po pobídce Webera, v nadějné pozici si míč si špatně přebral a ze šance tak nebylo nic.

Nerozhodný stav mohl zrušit i Cienciala, ale neujala se ani jeho střela po Weberově pobídce.

Asistent trenéra Tomáš Jakus: „Výkonnostně jsme navázali na konec sezony, v obraně jsme hráli organizovaně, kompaktně a přecházeli jsme do rychlých protiútoků. S ohledem na to, že pro Karvinou to byla generálka a my měsíc nehráli utkání, měl zápas velmi dobrou úroveň, a to jak po stránce nasazení, tak i fotbalovosti. Myslím si, že Karviné jsme byli více než vyrovnaným soupeřem. V prvním poločase působili fotbalovějším dojmem domácí, zhruba od 50. minuty jsme byli lepším týmem my. Měli jsme obavy, jak utkání na přírodní trávě po trénincích na umělce zvládneme, ale s výkony hráčů jsme byli spokojení, utkání sneslo přísné měřítko.“