Tychy fotbalisty Třince nešetřily, nasázely jim pět branek

sobota 23. ledna. 2021 | redakce
Přípravné střetnutí třineckých fotbalistů s pořadovým číslem tři skončilo fiaskem. Druholigové Tychy jim uštědřily těžkou porážku v poměru 5:1.
Přípravná utkání - 2020/2021, so 23. 1. 2021, 11:00

GKS Tychy

5:1
2:0

Branky: 18. Lewicki, 45. Grzeszczyk z pen., 59. Nowak, 83. K. Piątek, 88. J. Piątek – 66. Puchel.

FK Třinec: 1. poločas: Pastornický – Celba, Chríbik, Janoščín, Hýbl – Hlúpik, Vaněk, Habusta, Samiec, Javůrek – Nieslanik. 2. poločas: Adamuška – Omasta, Gáč, Chríbik, Bolf – Puchel, Foltyn, Buneš, Weber, Cienciala – Attah (61. Samiec). Trenér: Straka.

V konfrontaci účastníků druhé nejvyšší soutěže z Polska a České republiky vydržel bezbrankový stav do 18. minuty, kdy domácí poslali centr mezi stopery, na míč si naběhl Lewicki a jeho následná hlavička se odrazila od tyče za brankovou čáru – 1:0.

Na sklonku úvodní části hry třinečtí fotbalisté inkasovali branku do šatny. Jeden z nich zahrál na hranici velkého čtverce rukou, podle sudího se tak stalo už v pokutovém území a tak nařídil pokutový kop. Míče se chopil Grzeszczyk a zvýšil na 2:0.

Než se naplnila hodina hry, jásal účastník polské Fortuna ligy potřetí, po brilantní souhře s K. Piątekem se střelecky prosadil Nowak – 3:0.

O několik minut později domácí zastavili nedovoleně Ciencialu a z následného trestného kopu Puchel překvapil domácího gólmana – 3:1.

Standardní situaci si procvičili také polští fotbalisté. Kacper Piątek ji zahrál takovým způsobem, že nikým netečovaný míč prolétl vápnem a zapadl do sítě – 4:1.

Poslední slovo měl Jakub Piątek – po centru ze strany a hlavičce jednoho ze spoluhráčů doklepl do sítě brankářem Adamuškou vyražený míč – 5:1.

Sportovní manažer Třince Marek Čelůstka: „První poločas nebyl z naší strany rozhodně špatný, předvedli jsme v něm dobré věci. Soupeř nás předčil v efektivitě, dvakrát se dostal před naše vápno a dal nám dva góly. S druhým poločasem, do kterého trenér poslal nové hráče, spokojení být nemůžeme. Dělali jsme chyby v obraně a tím jsme to soupeři ulehčili. Vázne nám hra směrem dopředu, ve třech zápasech jsme vstřelili pouze jeden gól, a to ještě ze standardní situace. Do zakončení se dostáváme, ale schází nám střelec, který by šance proměnil.“