Fotbalisté Třince si poradili s béčkem Žiliny

neděle 31. ledna. 2021 | redakce
Čtvrté přípravné střetnutí třineckých fotbalistů bylo vítězné. Brankami z penalt pokořili béčko Žiliny 2:1.
Přípravná utkání - 2020/2021, so 30. 1. 2021, 16:30

MŠK Žilina B

1:2
0:2

Branky: 54. Bichakhchyan – 15. Puchel z pen., 32. Habusta z pen.

FK Třinec: 1. Poločas: Adamuška – Celba, Gáč, Foltyn, Bolf – Puchel, Habusta, Steinhübel, Samiec, Cienciala – Hlúpik. 2. Poločas: Pastornický – Omasta, Gáč, Janoščín, Hýbl – Hlúpik (77. Cienciala), Vaněk, Habusta (77. Samiec), Buneš, Javůrek – Nieslanik. Trenér: Straka.

Na Slovensko Třinečtí vyrazili bez zraněného útočného tandemu Christian Attah – Leonid Akulinin. V prvním poločase na hrotu operoval Filip Hlúpik, ve druhém Denis Nieslanik.

Na pozici středního obránce opět nastoupil defenzivní záložník Martin Foltyn a nevedl si vůbec špatně.

Bezbrankový stav vydržel jen čtvrthodinku, pak si jeden z domácích zadáků ve vápně vyšlápl na Erika Puchela a byl z toho pokutový kop. Zodpovědnost na sebe vzal faulovaný hráč a postrčil svůj tým do vedení – 0:1.

Zhruba za dalších patnáct minut se situace opakovala, s tím rozdílem, že domácí hráči zastavili nedovoleně Jakuba Bolfa. Míč si na penaltový puntík nachystal Jakub Habusta a také on byl úspěšný – 0:2.

Slibná šance se třineckým fotbalistům rýsovala mezi penaltovými okamžiky. Po kombinační akci na levé straně mohl Erik Puchel vybídnout Jakuba Habustu, ale vzal to sám na sebe a nastřelil tyčku.

Žilinští fotbalisté dokázali skórovat několik minut po změně stran. Tenton Yenne dostal míč na levé straně, poslal centr do pokutového území a Vahan Bichakhchyan ho snadno uklidil do odkryté brány – 1:2.

Přibližně dvacet minut před koncem hostům z Třince vyšla standardní situace. Kapitán Jiří Janoščín ji zakončil přesnou hlavičkou, ale z gólu se nakonec radovat nemohl, protože podle pomezního arbitra byl v ofsajdu.

Pojistku vítězství měl na kopačce Jakub Habusta, ale v závěrečných okamžicích střetnutí zblízka napálil spoluhráče Denise Nieslanika.

Sportovní manažer Třince Marek Čelůstka: „První poločas měl kvalitu, hráli jsme velmi dobře a organizovaně. Po poločasovém prostřídání zhruba až do 60. minuty to ovšem nebylo dobré, byli jsme rozházení a pozdě jsme dostupovali protihráče. Poslední část utkání už zase byla v pořádku. S výkonem jsme byli vcelku spokojeni, už se to pozvolna začíná podobat tomu, co bychom chtěli předvádět na jaře.“