V generálce proti Líšni se Třinec neprosadil

neděle 28. února. 2021 | Redakce
S brněnskou Líšní, druhým celkem Fortuna:Národní ligy sehráli fotbalisté Třince poslední přípravný zápas před startem fotbalového jara.
Přípravná utkání - 2020/2021, so 27. 2. 2021, 14:00

SK Líšeň

1:0
0:0

Branka: 56. Pašek.

SK Líšeň: Veselý – Fall (46. Jeřábek), Otrísal (46. Ševčík), Bednář, Lutonský (46. Szotkowski) – Kučera (73. Fall) – Šteigl (46. Pašek), Minařík (46. Demeter), Málek (46. Matocha), Krška (46. Rolinek) – Zikl (46. Silný). Trenér: Valachovič

FK Třinec: Křepela – Bolf, Foltyn, Janoščín (61. Gáč), Hýbl (46. Javůrek) – Omasta (61. Hlúpik), Habusta (61. Steinhübel), Buneš (46. Vaněk), Samiec (61. Weber), Puchel (61. Nieslanik) – Cienciala. Trenér: Straka.

Na přírodní trávě v obci Březí na Mikulovsku se střetly celky, které na sebe narazily v úvodním zápase sezony. Třinec nad brněnským celkem vedl po poločase 2:1, ale tři body nakonec putovaly do Brna.

Vzhledem k tomu, že nebyli k dispozici útočníci Attah, Akulinin a Tijani, trenér Třince František Straka postavil na hrot záložníka Ciencialu.

Utkání bylo obrazem ostatních přípravných zápasů, v nichž byli třinečtí fotbalisté s koncovkou na štíru a skórovali povětšinou jen ze standardních situací.

Gól ze hry mohl dát po Janoščínově výborném pasu za obranu Puchel, svůj nájezd na líšeňskou bránu zakončil střelou do brankáře.

Třinecký levý záložník nebyl úspěšný ani ve druhém případě, po průniku Ciencialy, který mu poslal zpětnou přihrávku, z ideální pozice přestřelil bránu.

Brněnští fotbalisté do ní míč dopravili, ale z gólů se radovat nemohli, protože před zakončením se provinili faulem.

Po bezbrankovém prvním poločase přišlo v 56 minutě rozhodnutí. Třinečtí fotbalisté opět nezvládli obrannou standardní situaci, po rohovém kopu si zpracoval míč nepokrytý Pašek a dopravil ho za záda brankáře Křepely.

Několik minut před koncem utkání se ve velkém čtverci dostal k míči Vaněk. Jeho střela by patrně skončila gólem, kdyby ji nezatarasil cestu jeden z líšeňských zadáků.

V poslední minutě to třinecký středopolař zkusil ještě jednou, jeho střela z trestného kopu se odrazila od tyče.

Sportovní manažer Marek Čelůstka. „Myslím si, že herně jsme byli o něco lepší, ale znovu jsme neproměňovali šance. Do pokutového území jsme poslali spoustu centrů, do ideálních pozic, ale nejsme tam v dostatečném počtu hráčů a nejsme hladoví v koncovce. Útočné situace musíme dohrávat lépe. Na gól se hrozně moc nadřeme, v útoku nám schází zabiják. Je pozitivní, že jsme hráli na přírodní trávě s velmi dobrým soupeřem, ale z důvodu zranění jsme postrádali několik hráčů a naše sestava nebyla taková, jaká by v generálce měla být.“