Cracowia udeřila ve druhém poločase

sobota 26. června. 2021 | Redakce
Prvním soupeřem třineckých fotbalistů v přípravném období byla Cracowia Krakov. Sedmý tým loňského ročníku nejvyšší polské soutěže zapsal výhru 2:0.
A-tým - Přípravná utkání - 2021/2022, so 26. 6. 2021, 12:00

Cracovia Krakov

2:0
0:0

Branky: 53. Gáč vlastní, 73. Van Amersfoort z pen. ŽK: Hanca – Hýbl, Javůrek.

FK Třinec: 1. poločas: Murin – Foltyn, Bedecs, Klusák – Omasta, Szewieczek, Habusa, Buneš, Kania, Hýbl – Samiec. 2. poločas: Murin – Foltyn (65. Burgo), Gáč, Klusák – Bolf, Puchel, Weber, Mooc, Bielan, Javůrek – Nieslanik. Trenér: Straka.

Utkání se odehrálo v nádherném tréninkovém centru Cracowie v Rączne poblíž Krakowa.

Do Polska neodcestoval útočník Petráň, naopak v třinecké výpravě se objevil krajní záložník Lukáš Kania, který vloni začal v Blansku a sezonu dokončil v Opavě.

V úvodní části střetnutí se bezbrankové skóre nezměnilo, po obrátce se už ukazatel skóre pohnul.

V 53. minutě se do zakončení dostal Rivaldo junior a stoper David Gáč si jeho střelu smolně srazil do sítě – 0:1.

Necelých dvacet minut před koncem si podle sudího počínal v rozporu s pravidly debutující třinecký brankář Murín.

Pelle Van Amersfoort si nachystal míč na penaltový puntík a střelou k pravé tyči navýšil náskok Cracowie.

Třinečtí na půdě polského prvoligisty rozhodně nebyli bez šancí.

Do dvou více než slibných příležitostí se dostal záložník Puchel.

V prvním případě našlápl po levé straně a vypálil, gólman Wilk jeho střelu vytěsnil mimo.

Vzápětí Puchel zaútočil po pravé straně, ale na gólmana si nepřišel, neboť ten dokázal zkrotit i jeho druhou střelu. Jako poslední se míče dotkl Nieslanik, ale jeho pokus zamířil vedle.

Další ze série přípravných střetnutí třinečtí fotbalisté sehrají ve středu se Žilinou.

Sportovní manažer Třince Marek Čelůstka: „První poločas snesl měřítka, která jsme očekávali. Vytvořili jsme si i šance, ale neproměnili jsme je. Neproměňování šancí, které nás provázelo v části loňské sezony, nás stálo lepší výsledek. Po prostřídání ve druhém poločase už tempo nebylo tak vysoké. Ve druhé půli byl soupeř lepší, proměnil své šance. S prvním týdnem přípravy jsme byli spokojeni, hráči pracovali tak, jak jsme si představovali. Pevně věříme, že jim to vydrží.“