Třinečtí fotbalisté si poradili s béčkem Žiliny

středa 30. června. 2021 | Redakce
Jasným vítězstvím a pěti vstřelenými brankami do sítě žilinského béčka si pozvedli sebevědomí fotbalisté Třince.
A-tým - Přípravná utkání - 2021/2022, st 30. 6. 2021, 11:00

MŠK Žilina B

5:2
2:1

Branky: 53. a 72. Nieslanik, 12. Hýbl, 40. Petráň, 65. Habusta – 23. Gomola, 62. Oravec Rozhodčí: Proske – Dresler, Vejtasa.

FK Třinec: 1. poločas: Adamuška – Foltyn, Bedecs, Klusák – Omasta, Weber, Buneš, Hýbl – Javůrek, Samiec (16. Bolf) – Petráň. 2. poločas: Adamuška – Szewieczek, Gáč, Bolf – Burgo, Habusta, Mooc, Bielan – Kania, Puchel – Nieslanik. Trenér: Straka.

MŠK Žilina B: Belánik – Kopásek, Matejčík, Capko, Owusu, Pečovský, Velecký, Gomola, Bortoli, Kostúr, Trabalík. Střídali: Bobok – Gajdoš, Kukuč, Oravec, Sauer, Jakubík, Cicek, Yenne.

Záložní celek Žiliny se na Městském stadionu v Třinci představil v příznivém světle.

Hrál v pohybu, chvílemi velmi dobře držel míč a umně kombinoval.

A především dvakrát dopravil míč za záda třineckého gólmana Adamušky.

Poprvé se trefil Gomola, po nedovoleném zákroku Bedecse na Kostúra zacílil z trestného kopu přesně k tyči a vyrovnal na 1:1.

Po hodině hry se míč od jednoho ze zadáků odrazil k Oravcovi a ten zblízka snížil na 3:2.

Po zbytek utkání, prakticky od začátku až do konce, byl nebezpečnější s chutí hrající Třinec.

Ve druhé minutě prověřil brankáře Javůrek, o deset minut později po Bunešově pobídce Hýbl obstřelil brankáře a získal pro svůj tým náskok – 1:0.

Druhou branku vsítil pohotový Petráň, po Weberově přihrávce zblízka trefil tyč, ale z dorážky už vrátil domácím vedení – 2:1.

Po změně stran se po pravé straně hřiště probil Burgo a Nieslanik nasměroval jeho pobídku za záda brankáře – 3:1.

Pod čtvrtou trefu Třince se podepsal Habusta, tvrdou střelou zúročil předchozí dobrou práci aktivního Burga.

K pátému zásahu dopomohla třineckým fotbalistům hostující obrana, chybu v rozehrávce nekompromisně potrestal Nieslanik.

Stejný fotbalista se mohl radovat ještě jednou, ale po úniku na žilinského brankáře nevyzrál.

Trenér Třince František Straka: „Byl to dobrý test, dobrý zápas. Hlavně jsem rád, že jsme dali góly, mohlo jich být o dva tři více. Oba poločasy měly kvalitu, začátek utkání byl velice dobrý. Pak přišla fáze, která se nám úplně nepovedla, nebyli jsme až tak aktivní. Na tom musíme pracovat. Celkově si myslím, že ten zápas splnil účel. Dobrý výsledek je důležitý pro psychiku hráčů.“