Výhru nad Kroměříží vystřelil v závěru Weber

pátek 09. července. 2021 | Redakce
Brankou středopolaře Tomáše Webera z 88. minuty vyhráli fotbalisté Třince v dalším přípravném utkání nad třetiligovým týmem Kroměříže.
A-tým - Přípravná utkání - 2021/2022, pá 9. 7. 2021, 17:00

SK HS Kroměříž

0:1
0:0

Branka: 88. Weber.

FK Třinec: Hasalík – Foltyn (62. Szewieczek), Bedecs, Klusák – Bolf (46. Omasta), Habusta (62. Buneš), Steinhübel (46. N´toya), Javůrek (53. Weber) – Kania, Puchel (46. Hýbl) – Juřena (53. Nieslanik). Trenér: Straka.

Na pažit kroměřížského stadionu vyběhli od první minuty například Christián Steinhübel, který se v sestavě objevil po delší odmlce, nový brankář Lukáš Hasalík a také staronová posila do útoku – Václav Juřena.

V prvním poločase se nic zvláštního neudálo, hrálo se povětšinou mezi šestnáctkami, nebezpečných situací v šestnáctkách bylo pomálu.

Ve druhém dějství se obraz hry pozvolna začal měnit ve prospěch Třince. V posledních dvaceti minutách měli hosté územní převahu, která vyústila v jejich vítězný gól.

Bedecs poslal dlouhý mí na Omastu, ten našlápl po lajně a posléze přihrál na Tomáše Webera nabíhajícího z druhé vlny, který uklidil míč k tyči – 0:1.

Už dříve měla jednu velikou příležitost domácí Hanácká Slavia, ale za již překonaného Hasalíka na brankové čáře zaskočil stoper Foltyn.

Příští sobotu v 11. hodin čeká třinecké fotbalisty domácí generálka s Bánskou Bystricí.

Zatím není jasné, zda do ní zasáhne také 26letý defenzivní záložník či obránce Josue N´toya.

Francouzský fotbalista s gabonskými kořeny, který má zkušenosti z kyperské a bulharské nejvyšší soutěže, bude v Třinci na týdenních testech a posléze se rozhodne o jeho další budoucnosti.

Sportovní manažer Třince Marek Čelůstka: „První poločas byl takový nemastný neslaný, hráli jsme příliš pomalu. Po prostřídání ve druhé půli to už bylo lepší, zrychlili jsme hru a získali převahu, kterou jsme korunovali gólem. Dokud měl soupeř síly, kladl odpor, závěr patřil nám. Pořád máme na čem pracovat, zejména na rozehrávce.“