FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 2021/2022,1. kolo, so 24. 7. 2021, 10:15

FK Ústí nad Labem

2:3
0:1

Branky a nahrávky: 59. Hýbl, 64. Plachý (VL) – 3. Ogiomade, 54. M. Bílek, 85. Krobot Rozhodčí: D. Černý – Dohnálek, Dobrovolný ŽK: Omasta, Hýbl, Petráň – Krobot.

FK Třinec: Adamuška – Foltyn, Bedecs, Klusák, Hýbl (79. Puchel) – Omasta (72. Bolf), Habusta, Weber, Javůrek (46. Kania) – Juřena (79. Steinhübel), Petráň

FK Ústí nad Labem: J. Plachý – Strada, Brak, M. Bílek, Chodora – Miskovič – Emmer (67. Krobot), Čičovský (88. Hudec), Jiránek, Ogiomade – Prošek (76. Alexandr). Trenér: D. Jarolím.

V červenobílé kombinaci od úvodní minuty vyběhly tři letní posily – obránce David Klusák a útočníci Václav Juřena a Michal Petráň.

Premiéru v třineckém dresu si představovaly jinak – jejich spoluhráč Adamuška hned po výkopu zneškodnil střelu MIskoviče zpoza vápna směřující k pravé tyči.

Dvě minuty nato už kapituloval – rohový kop domácích se proměnil ve smrtící brejk hostů, na jehož konci nedůsledně bráněný Ogiomade napřáhl a vymetl šibenici – 0:1.

Vzápětí Weber vysunul Hýbla, ten pádil na brankáře, ale jelikož byl tísněn protihráčem, nedokázal jej překonat.

Další gólovku měl na kopačce Emmer, jeho střele k tyči však scházelo několik centimetrů a míč skončil v tyči.

V závěru úvodního dějství vyvíjeli větší útočnou aktivitu domácí fotbalisté.

Po centru Hýbla hlavičkoval Petráň a brankář Plachý se zaskvěl výtečným zákrokem.

Chvíli poté se po rohovém kopu dostal k hlavičce Foltýn, ale jednobrankovou ztrátu svého týmu nesmazal.

Před pauzou Omasta přenesl hru na Javůrka, ten vrátil míč do ohně, hlavičkujícího Juřenu Vychytal Plachý a neprosadil se ani dobíhající Petráň.

Tak, jak třinečtí fotbalisté vstoupili špatně do prvního poločasu, nezvládli ani začátek druhé části hry.

Po střele Emmera, který napřáhl z hranice velkého čtverce, je zachránila tyčka a záhy Adamuška zlikvidoval střelu Čičovského.

Do třetice to už Severočechům vyšlo – z dálky napřáhl Bílek a jeho báječná střela se po odrazu od tyče dostala za brankovou čáru – 0:2.

Netrvalo dlouho, a Třinec byl zpátky ve hře. Omastovu práci střelou do horní části branky dokončil Hýbl – 1:2.

Krátce poté po pravé straně pláchl Omasta a jeho střílený centr si brankář Plachý srazil do vlastní sítě – 2:2.

Když už se zdálo, že svěřenci trenéra Straky dosáhnou aspoň na bod, pět minut před koncem je zmrazil Krobot – 2:3.

Nezdar v premiéře Třinečtí budou chtít odčinit příští sobotu proti pražské Dukle.

Sportovní manažer Třince Marek Čelůstka: V první řadě bych chtěl poděkovat divákům za to, že si našli i v této pandemické době cestu na náš stadion. V naší hře je ještě spousta nedostatků, které věřím, že odstraníme a zápas od zápasu se budeme zlepšovat. Za stavu 0:2 jsme byli dole, nakonec jsme vyrovnali a mohli i zvítězit. Ukázalo se, že fotbal je nevyzpytatelná hra a na úvod sezony je z toho porážka. Naše defenzivní práce dnes nebyla ideální a tři inkasované branky jsou toho důkazem. Jdeme dál, sezona je na začátku.