Z Chrudimi odjel Třinec s nepořízenou

sobota 07. srpna. 2021 | Redakce
To, čeho se chtěl Třinec vyvarovat, se stále více začíná naplňovat. Mužstvo trenéra Františka Straky v Chrudimi zazdilo několik gólovek, už potřetí za sebou inkasovalo tři branky a nadále zůstává bez bodu.
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 2021/2022,3. kolo, so 7. 8. 2021, 10:15

MFK Chrudim

3:0
1:0

Branky: 5. Rybička, 90. Juliš, 90+2. Surmaj Rozhodčí: Cieslar – Arnošt, Dohnálek ŽK: Kesner, Řezníček, Šípek – Petráň, Ba.

MFK Chrudim: Mikulec – Hašek, Drahoš, Fišl, Průcha – V. Řezníček (70. Šplíchal), Jan Řezníček, Kesner (81. Tkadlec), Breda (81. Juliš) – Rybička (90. Surmaj), Šípek. Trenér: Veselý.

FK Třinec: Adamuška – Szewieczek, Ba, Foltyn (29. Klusák) – Omasta, Weber, Buneš (61. Kania), Habusta, Hýbl (76. Javůrek) – Juřena, Petráň. Trenér: Straka.

Oba soupeři měli co napravovat. Chrudim doma rupla s rezervou Sparty a následně dostala čtyřku ve Vlašimi.

Třinečtí fotbalisté nezvládli dva duely na domácím pažitu, prohráli s Ústím nad Labem a posléze s Duklou.

Hostující trenér František Straka provedl změnu v sestavě, Klusáka nahradil senegalský stoper Djiby Ba, který do Třince zamířil z Nitry.

Hosté se chtěli vyvarovat stejné chyby, jakou udělali v předešlých dvou utkáních, kdy pustili své protivníky do vedení.

Udělali to bohužel i do třetice – v páté minutě neubránili rohový kop, na jehož konci byla přesná hlavička útočníka Rybičky – 0:1.

Odpověď Třineckých na sebe nenechala dlouho čekat. Omasta prošel přes Průchu a centrem našel Buneše, který vypálil bez přípravy. Gólman Mikulec zkrotil střelu díky obětavému Haškovi, který míč ztlumil.

Po následném protiútoku spálil stoprocentní šanci Rybička. Běžel sám na brankáře Adamušku, pokusil se jej obstřelit, ale naštěstí pro hosty minul bránu.

Zanedlouho to Rybička zkusil jako nahrávač. Z levé strany naservíroval míč nabíhajícímu Šípkovi, ale ten v pádu těsně minul třineckou bránu.

Další loženku měl na kopačce J. Řezníček, po výtečné akci Kesnera měl dost času na to, aby si připravil míč, posléze však technickou střelou netrefil bránu.

Vzápětí na druhé straně postupoval na brankáře Juřena, radost z vyrovnávající trefy mu zkazila tyč chrudimské brány.

Zhruba po půlhodině utkání se dění na trávníku poněkud uklidnilo. K vidění byla ještě jedna zajímavá situace, kdy po trestném kopu měli Třinečtí velmi blízko k vyrovnání.

Přestože v úvodním dějství měli míč mnohem častěji v moci hosté z Třince, o poznání lepší náladu měli domácí fotbalisté, kteří první část střetnutí vyhráli 1:0.

V úvodních minutách druhé půle větší aktivitou opět hýřili hosté, jejich snaha ke smazání jednobrankového manka však nevedla.

Po hodině hry se v další čisté šanci zjevil Rybička, ale po narážečce s Bredou to přehnal s razancí a bránu přestřelil.

Seřízena mířidla neměl ani na druhé straně Weber, jeho nepříjemná střela prolétla nad břevnem domácí brány.

Další příležitost k vyrovnání promarnil Omasta, který se dostal za obranu, zpracoval si míč, jenomže pak jej poslal vysoko nad Mikulcovu bránu. Když už střídající Kania pálil přesněji, gólmanovi Mikulcovi přispěchal na pomoc Fišl.

Hráči Třince nezvládli ani závěr třetího letošního utkání. V poslední minutě po centru Průchy pojistil výhru Chrudimi Juliš a v nastaveném čase přihrál Surmajovi, jenž dorazil hosty třetím gólem.

Sportovní manažer Třince Marek Čelůstka: „Zdůrazňujeme si, že si musíme dát pozor na začátek utkání. Opět jsme dostali brzký gól, tentokrát po standardní situaci. Herně jsme byli lepší, hlavně v prvním poločase. Kdybychom vyrovnali, mužstvo by se nakoplo. Zatímco my znovu nevyužili šance, soupeř z minima vytěžil maximum. Troufám si říct, že prohrálo lepší mužstvo. Výsledek je zkreslený, dva góly jsme dostali v nastavení do otevřené obrany.“