Z Hané jedou třinečtí fotbalisté bez bodu

sobota 21. srpna. 2021 | Redakce
Utkání v Prostějově měli třinečtí fotbalisté dobře rozehrané, ale ve druhé půli je ztratili a z Hané odjeli s nepořízenou.
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 2021/2022,5. kolo, so 21. 8. 2021, 17:00

1. SK Prostějov

3:1
1:1

Branky: 14. Omale, 55. Žák, 90+3. Kušej – 3. Ba. Rozhodčí: Raplík – Arnošt, Slavíček. ŽK: Omale – Hýbl, Petráň, Bedecs.

1. SK Prostějov: Mucha – Machynek, Schuster, Bala, Zapletal – Bartolomeu (77. Vlachovský), Jiráček (88. Sus), Omale, Kušej – Žák (81. Vichta) – Koudelka. Trenér: Jarošík.

FK Třinec: Hasalík – Szewieczek, Ba, Bedecs, Hýbl – Ntoya (46. Buneš) – Omasta (70. Puchel), Steinhübel, (90. Foltyn), Weber (64. Juřena), Kania (70. Javůrek) – Petráň. Trenér: Straka.

Třinečtí trenéři se museli vypořádat s absencí zraněného Habusty, od úvodní minuty místo něho nasadili Steinhübela.

Zatímco v úvodních třech duelech třinečtí fotbalisté nezachytili vstup do utkání, tentokrát sami bleskově udeřili.

Ve třetí minutě zahrávali rohový kop, po kterém vyskočil nejvýše stoper Tidjane Bjiby Ba a hlavou je poslal do vedení – 0:1.

Domácí zůstali jako opaření a záhy mohli prohrávat už o tři branky. Nejdříve Kania ze solidní pozice přestřelil a vzápětí v čisté příležitosti neměl seřízená mířidla ani Omasta.

Vedení Slezanům vydrželo sotva deset minut. Hanáci jim totiž oplatili stejnou mincí, po rohovém kopu přesně hlavičkoval Solomon Omale – 1:1.

Zbývající minuty úvodního dějství se odehrály ve svižném tempu, diváci viděli zajímavé okamžiky, ukazatel skóre se však nepohnul.

Deset minut po změně stran Prostějovští dokonali obrat. Brankář Hasalík si poradil s ránou Bartolomeua, ale po rychlém výpadu Kušeje, který prošel přes tři hráče, nestačil na technický pokus Filipa Žáka, jenž zacílil ke vzdálenější tyči – 2:1.

O několik minut později si vysloužila potlesk trojice Bartolomeu, Koudelka a Jiráček, branka z toho však nebyla.

Hanáci mohli dohrát utkání v klidu, protože si vytvořili dvě stoprocentní příležitosti. Nejprve unikl Žák a předložil míč Koudelkovi, který vypálil nad břevno. Záhy se vyznamenal Hasalík, po úniku Koudelky vychytal v čisté šanci Kušeje.

Hanáky dvě zazděné tutovky mohly mrzet, ale Steinhübel s Javůrkem nemířili přesně.

V nastaveném čase se Prostějovským povedlo přidat pojistku. Koudelka běžel sám na Hasalíka, předal míč Vasilu Kušejovi a ten zpečetil vítězství svého týmu – 3:1.

Sportovní manažer Marek Čelůstka: „Začátek zápasu byl pro nás ideální, dali jsme gól a měli jsme další dvě šance. Po patnácti minutách to mohlo být 0:3, ale na to se bohužel fotbal nehraje. Prohra je stejná jako v předchozích zápasech. Musíme zvýšit důraz a také udržet stejné tempo hry po celé utkání. To je věc, na které je potřeba zapracovat.“