Matný výkon, který podali fotbalisté Třince proti Líšni, vyústil v pátý nezdar sezony. Obnovená premiéra trenéra Martina Zbončáka na třinecké lavičce skončila neúspěchem.
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 2021/2022,6. kolo, so 28. 8. 2021, 10:15

SK Líšeň

0:2
0:1

Branky: 22. Silný, 70. Kučera. Rozhodčí: Hanousek – Matoušek, Líkař. ŽK: Hýbl, Steinhübel, Bedecs, Ba, Čelůstka – Matocha, Kučera, Stáňa.

FK Třinec: Hasalík – Hýbl, Bedecs (59. Foltyn), Ba, Szewieczek (59. Juřena) – Steinhübel, Weber – Omasta, Buneš (82. Puchel), Kania (59. Javůrek) – Petráň. Trenér: Zbončák.

SK Líšeň: Veselý – Pašek, Jeřábek, O. Ševčík, Lutonský – Kučera – Stáňa (85. Bednář), Málek, Matocha (85. Demeter), Rolinek (90. Ulbrich) – Silný (90. Chwaszcz). Trenér: Valachovič.

Při prvním skládání výchozí jedenáctky se trenér Třince Martin Zbončák nechtěl pouštět do žádných větších akcí, a tak byla základní sestava bez zásadnějších změn.

Domácí nevstoupili do utkání tak, jak by si představovali. Úvodní vzájemné seznamování skončilo ve 20. minutě, kdy dvakrát pálil Silný.

Jeho první pokus jeden ze zadáků zastavil těsně před brankovou čárou a druhou střelu zneškodnil gólman Hasalík.

Na třetí pokus se již brněnský útočník prosadil. Domácí zadáci jej nedokázali pokrýt ve vápně a Jan Silný je potrestal za nedůslednost přesnou střelou – 0:1.

Ke konci úvodní části střetnutí se Marvanům rýsovaly další dvě velmi slibné možnosti.

Pašek svým přesným centrem našel Kučeru, míč z jeho hlavy však zamířil nad břevno. Po domácí ztrátě hosté podnikli rychlý výpad, na jehož konci byla Paškova přihrávka na Matochu, který naštěstí pro domácí mířil mimo.

Několik minut po změně stran znovu zahrozili hosté, ale Ševčíkově pohotové střele po trestném kopu Málka scházela přesnost.

Po hodině hry sáhl trenér Zbončák k trojnásobné změně, na hřiště se dostali Foltyn, Juřena a Javůrek.

Vzápětí se jeho svěřenci propracovali k první vyložené šanci. Zafungovala spolupráce útočníků, gólovou střelu Petráně po Juřenově vybídnutí hostující zadáci razili na roh.

Chvíli poté měli domácí veliké štěstí, protože Paškova tvrdá střela se odrazila od tyče zpět do hry.

Dvacet minut před koncem třinečtí fotbalisté smutnili podruhé. Po rohovém kopu na zadní tyči neuhlídali Jakuba Kučeru a ten je přesnou hlavičkou rozesmutnil podruhé – 0:2.

Vzápětí přišlo zřejmě definitivní rozuzlení, kdy se Třinec mohl dostat zpět do zápasu.

Steinhübel vystihl rozehrávku, zmocnil se míče a ve chvíli, kdy se snažil ve vápně obejít brankáře Veselého, ten jej srazil k zemi.

Rozhodčí Hanousek se dopustil obrovského přehmatu, místo červené karty pro Veselého a pokutového kopu tasil žlutou kartu před očima protestujícího sportovního manažera Čelůstky.

Chvíli poté v jasné šanci netrefil míč ideálně Málek a na druhé straně se nikdo nedostal k výtečné Javůrkově pobídce. Stejný fotbalista to posléze zkusil sám, ale jeho střele scházelo pár centimetrů.

Třinečtí fotbalisté nezabrali ani pod novým trenérem, prohráli pět ze šesti zápasů a klesli na poslední místo.

Trenér Martin Zbončák: „Na soupeře jsme se připravovali celý týden. Líšeň nás ničím nepřekvapila, je to soubojové mužstvo, hraje na brejky. Apeloval jsem na to, abychom byli důrazní a dávali si pozor na soupeřovy brejky, přesto nás hosté znovu potrestali. Do utkání jsme vstoupili šatně, byli jsme bojácní, prohrávali jsme osobní souboje, u odražených míčů jsme byli později. Ve druhé půli se to zlepšilo, měli jsme určité náznaky, ale neprosadili jsme se.“