Nepříznivou sérii, která je na jihu Čech provází, třinečtí fotbalisté neprolomili. Na stadionu Táborska na body opět nedosáhli a zůstávají tak poslední.
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 2021/2022,7. kolo, ne 12. 9. 2021, 17:00

FC MAS Táborsko

3:0
2:0

Branky: 16. Provazník, 29. Matoušek, 83. Kopečný. Rozhodčí: Dubravský – Mikeska, Pfeifer. ŽK: Tusjak, Holiš, Provazník, Matoušek, Boula – Bedecs, Ba.

FC MAS Táborsko: Pecháček – Navrátil, Tusjak, Holiš, Almeida (86. Rydval) – P. Plachý (86. Rafa), Icha, Boula (88. Drozd), Vozihnoj (65. Kopečný) – Matoušek, Provazník (65. Tijani). Trenér: Brožek.

FK Třinec: Hasalík – Omasta, Bedecs, Ba, Hýbl – Juřena, Habusta, Weber (70. Foltyn), Steinhübel, Puchel –Petráň. Trenér: Zbončák.

Komentář k utkání

Zatímco fotbalisté Táborska vyběhli u příležitosti 100 let vzniku svého klubu v červených retro dresech, hosté z Třince, kteří staleté výročí založení klubu oslavili včera, nastoupili v černé sadě dresů.

Domácí hráči udeřili z první vážnější akce. Tusjak potáhl míč po levém křídle a pak přesně našel nabíhajícího Adama Provazníka, který ránou po zemi otevřel brankový účet utkání – 1:0.

O několik minut později se na levé straně prosadil Jakub Matoušek - dravě prošel obranou a propálil brankáře Hasalíka podruhé – 2:0.

Před přestávkou mohl skórovat ještě Plachý, svou pohlednou individuální akci však gólem nezakončil, míči zatarasila cestu do sítě tyčka.

Třinečtí fotbalisté se v prvním dějství do pořádné šance, která by vedla ke snížení, nedostali.

Několik minut po změně stran opět předvedl svou rychlost Matoušek, Vozihnoj po jeho akci však nemířil přesně.

Několik minut před koncem střetnutí měl pro Třinecké špatný konec další Matouškův rychlý výpad. Domácí forvard to tentokrát vzal středem a jeho práci dokončil střídající Miloš Kopečný – 3:0.

Třinečtí fotbalisté se mohli dočkat čestného úspěchu v samém závěru, ale Omasta a dorážející Kania brankáře Pecháčka o čisté konto připravit nedokázali.

Sportovní manažer Třince Marek Čelůstka: „Můžeme hrát dobře, jak chceme, ale když se budeme dopouštět hrubých individuálních chyb, budou nás dále srážet. Utkání rozhodly naše tři trestuhodné individuální chyby, kterých jsme se dopustili.“