Třinečtí fotbalisté přerušili sérii tří proher a pod novými trenéry poprvé bodovali. S Jihlavou se rozešli smírně.
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 2021/2022,8. kolo, so 18. 9. 2021, 10:15

Vysočina Jihlava

1:1
0:0

Branky: 66. Ba – 51. Vedral Rozhodčí: Krejsa – Arnošt, Vyhnanovský. ŽK: Javůrek, Juřena, Ba – Lacko, Tureček, Pojezdný, Selnar, Ritter.

FK Třinec: Adamuška – Bolf (74. Szewieczek), Bedecs, Ba, Hýbl – Omasta, Habusta, Steinhübel, Javůrek (56. Puchel) – Juřena (86. Ntoya), Petráň. Trenér: Zbončák.

Vysočina Jihlava: Vejmola – T. Svoboda, T. Vlček, Štefánek, Křišťál – Peřina (66. Pojezný), Tureček (86. Tall), Lacko, Selnar – Vedral (86. Ritter), Arroyo (74. Araujo-Wilson). Trenér: Kameník.

Trenér Třince Martin Zbončák udělal několik změn v sestavě. Do brány se postavil Adamuška, od první minuty naskočili také Bolf a Javůrek.

Třinečtí se hned po rozehrání vrhli do útoku a po souboji s Vlčkem se v pokutovém území poroučel k zemi Juřena. Podle sudího Krejsy počínání jihlavského zadáka nebylo v rozporu s pravidly.

Domácí hráči v úvodních minutách hýřili aktivitou, ale k přímému k ohrožení Vejmolovy brány se nedostali.

Přibližně po dvaceti minutách hry začali mít optickou převahu hosté, ale domácí obránci na čele s brankářem byli pokaždé na svém místě.

Těsně před ochodem do kabin Jihlavští přenesli hru zprava doleva na Peřinu, který si zpracoval míč do běhu, ale posléze levačkou minul spojnicí břevna i tyče.

Krátce po zahájení druhé půle si navedl míč Steinhübel a vypálil na bránu. Gólman Vejmola si připsal úspěšný zákrok, ránu vyškrábl nad břevno.

Následný rohový kop Jihlavští odvrátili a rychle vyrazili do protiútoku. Na skvělou kolmou přihrávku si naběhl Vedral, nachystal si míč na levou nohu a posléze z hranice velkého čtverce otevřel skóre – 0:1.

Domácí mohli vzápětí odpovědět, Habusta kolmou nahrávkou skvěle našel střídajícího Puchela, který obstřelil nejen brankáře Vejmolu, ale i jeho bránu.

O pět minut později už ovšem domácí fotbalisté jásali. Po rohovém kopu zahrávaném na bližší tyč doputoval míč až k té zadní, u které stál pohotový Tidjane Djiby Ba – 1:1.

Ve zbývajících minutách se oba celky snažily strhnout vítězství na svou stranu, ale další branku už diváci neviděli.

Přestože třinečtí fotbalisté nezvítězili, s Jihlavou přerušili šesti nezdarů ve vzájemných zápasech.

Trenér Třince Martin Zbončák: „První poločas byl, co se nasazení týče, v pořádku, ale směrem dopředu jsme byli neškodní. Klukům jsem po-děkoval za to, jak ten zápas odmakali. Zdůraznil jsem jim, že se máme od čeho odpíchnout. Zejména od druhého poločasu, kdy šli za vítězstvím. Kluci projevili touhu, vůli a odhodlání zlomit utkání na svou stranu. Fotbal je dřina, kluci na hřišti nechali všechno. Pokud budeme poctivě pracovat, štěstí se k nám jistě přikloní.“