Z Varnsdorfu odjel Třinec s debaklem

neděle 26. září. 2021 | Redakce
Nejvyšší porážku letošní sezony si fotbalisté Třince odvezli z Varnsdorfu. V tabulce zůstávají poslední.
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 2021/2022,9. kolo, ne 26. 9. 2021, 16:30

FK Varnsdorf

5:1
3:0

Branky: 13. Richter, 29. M. Kubista, 31. Kouřil z pen., 65. Schön, 89. Ondráček – 49. Juřena. Rozhodčí: Nehasil – Ratajová, Černoevič. ŽK: Kubista – Habusta, Bolf.

FK Varnsdorf: A. Richter – M. Richter, Kouřil, Zbrožek, Heppner – Schön (88. Ondráček), Bláha (88. Pajkrt), Lauko (64. Breda), M. Kubista (77. Rudnickij), Dordić – Šimon (64. Velich). Trenér: Drsek.

FK Třinec: Adamuška – Bolf, Bedecs (46. Ntoya), Habusta, Hýbl (75. Szewieczek) – Buneš, Steinhübel – Omasta (75. Puchel), Weber (46. Petráň), Javůrek (56. Kania) – Juřena. Trenér: Zbončák.

Trenér Slezanů Martin Zbončák se musel obejít bez vykartovaného stopera Ba a také bez dalšího zadáka Foltýna.

Jeho svěřenci museli řešit stejný problém jako v několika předešlých utkáních této sezony. Po čtvrthodině prohrávali 0:1, po rohovém kopu se nadvakrát prosadil Marek Richter – 0:1.

Dříve, než uběhlo dalších patnáct minut, Třinečtí inkasovali podruhé. Schön převzal míč u lajny, namířil si to do středu hřiště a posléze nahrál Matějovi Kubistovi, který pokořil brankáře Adamušku podruhé – 2:0.

Hosté se z tvrdé rány ani nestačili vzpamatovat, a už inkasovali potřetí. Po nedovoleném zákroku na Dordiče proměnil pokutový kop Martin Kouřil – 3:0.

Nespokojený trenér Zbončák sáhl ke změnám, do druhého poločasu už nevyběhli Bedecs s Weberem, jejich místa zaujali Petráň a Ntoya. O několik minut později Javůrka nahradil Kania.

Začátek druhého dějství patřil Třinci, Omasta prodloužil míč na Václava Juřenu a ten zacílil přesně ke vzdálenější tyči – 3:1.

Odpovědět mohl Dordič, ale po Bláhově přihrávce zamířil těsně mimo. Jeho parťák Schön měl přesnější mušku, střelou k levé tyči zvýšil už na 4:1.

O pár minut později Velich pohrdl Schönovou přihrávkou, ale minutu před koncem základní hrací doby odcentroval Breda a Adam Ondráček dorazil hosty pátým gólem – 5:1.

Třinečtí fotbalisté zažívají nejhorší vstup do sezony od vzniku samostatné české ligy – čili od roku 1993. Pokud chtějí zůstat v kontaktu s týmy, se kterými se budou rvát o záchranu, musejí příští sobotu pokořit Žižkov.

Sportovní manažer Třince Marek Čelůstka: „Hráčům vytváříme nadprůměrné druholigové podmínky, ale jejich výkony tomu neodpovídají. Ve 30. minutě jsme prohrávali už 3:0, což je ostuda. Pohár trpělivosti už přetekl, vedené klubu rozhodlo, že hráči ponesou za své výkony následky. Za špatné výkony v zápasech je čeká tvrdá práce. Na hráče možná dopadá tíha stávající situace, ale přesto neodvádějí to, co je v jejich silách. Musejí se co nejdříve probudit.“