Třinec slaví druhou výhru, vystřelil ji Petráň

sobota 02. října. 2021 | Redakce
Fotbalisté Třince zdolali Žižkov a zaznamenali tak premiérové vítězství pod taktovkou kouče Martina Zbončáka. Tři body zařídil Michal Petráň, který proměnil pokutový kop.
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 2021/2022,10. kolo, so 2. 10. 2021, 10:15

FK Viktoria Žižkov

1:0
0:0

Branka: 57. Petráň z pen. Rozhodčí: Zaoral – Flimmel, Pečenka. ŽK: Bolf, Ntoya, Juřena, Hýbl, Adamuška – Batioja, Muleme, Švenger.

FK Třinec: Adamuška – Bolf (86. Szewieczek), Ba, Ntoya, Hýbl – Omasta, Steinhübel (46. Foltyn), Habusta (89. Weber), Kania (79. Puchel) – Juřena, Petráň. Trenér: Zbončák.

FK Viktoria Žižkov: Švenger – Řezáč (63. Diamé), Š. Gabriel, El Nagár, Muleme – D. Richter (76. Bazal), Sixta (63. Fawzy) – Žežulka (76. Súkenník), Koželuh (89. T. Zeman), Nabijev – Batioja. Trenér: Oulehla.

Sotva se třinečtí hráči rozkoukali, už mohli prohrávat. V 9. minutě je výrazně podržel brankář Adamuška, který nohama vykopl přízemní střelu Sixty.

Žižkovští byli o poznání nebezpečnější také v následujících minutách. Adamuška měl plné ruce práce, zneškodnil střelu Batioji a po Řezáčově centru zprava bravurně zasáhl i proti hlavičce Žežulky.

Domácí postupně otupili nápor rivala a po půlhodině mu pořádně zatopili. Bolf poslal centr do vápna, do vzduchu se zavěsil Kania a Švenger jeho hlavičku s námahou vyškrábl nad břevno.

Začátek druhé části střetnutí se výrazně lépe povedl domácí jedenáctce. Na přízemní centr si naběhl Bolf, ale zblízka míč za Švengerova záda nedopravil.

Než se naplnila hodina hry, obránce Muleme přidržel v šestnáctce Omastu a rázem z toho byla penalta pro domácí a žlutá karta pro žižkovského beka.

Míč si na penaltový puntík postavil Michal Petráň. Přestože Švenger směr jeho střely vystihl, brance zabránit nedokázal – 1:0.

Dvacet minut před koncem Pražané zahrávali rohový kop, jeden z nich míč prodloužil na zadní tyč, kde Fawzy v pádu rukou usměrnil míč do sítě.

Rozhodčí nejprve gól uznal, ale po masovém protestu všech domácích fotbalistů a realizačního týmu spornou situaci zkonzultoval s pomezním rozhodčím a gól nakonec neplatil.

Hosté to však nevzdali, domácí defenzívě udělali veliké starosti Batioja s Nabijevem, ale ani jedna nebezpečná střela za zády Adamušky neskončila.

V průběhu téměř osmiminutového nastavení mohl Třinec svou výhru pojistit, ale střídající Puchel v čisté střelecké pozici zvolil přihrávku na spoluhráče.

Fotbalisté Třince sice nebyli lepším týmem, ale hráli zodpovědně a nesmírně obětavě. Po poločase musel odstoupit Steinhübel, utkání nedohrál ani Habusta a střídající Szewieczek vinou zranění vydržel na trávníku sotva několik minut.

Trenér Třince Martin Zbončák: „Soupeř hrál velmi dobře, my jsme s jeho hrou měli problémy, především s křížnými míči. Byli jsme v těžké situaci, a proto jsme chtěli vyhrát, což se nám podařilo. Věděli jsme, že pokud se chceme dotáhnout na týmy před námi, musíme vyhrát, kluci to měli v hlavách. Byly to až do konce obrovské nervy, soupeř hrál velice dobře, ale štěstí se přiklonilo k nám.“