Třinec veze tři body z Příbrami

sobota 30. října. 2021 | Redakce
Konečně se to podařilo! Fotbalisté Třince poprvé uspěli na půdě soupeře, na trávníku exligové Příbrami vyhráli 0:1.
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 2021/2022,13. kolo, so 30. 10. 2021, 14:30

FK VIAGEM PŘÍBRAM

0:1
0:1

Branka: 16. Petráň. Rozhodčí: Krejsa – Dresler, Matoušek. ŽK: Hájek, Halinský, Pilík – Kania, Juřena, Adamuška.

FK VIAGEM PŘÍBRAM: Šiman – D. Procházka (84. Kvída), Halinský (68. J. Vlček), S. Kingue, Vilotić – T. Pilík (C), M. Čermák (77. Petrák), Hájek, Obdržal (46. Voltr), Langhamer (46. E. Antwi) – Dedič.

FK Třinec: Adamuška – Foltyn (52. Javůrek), T. Ba, Bedecs, Hýbl (54. Puchel) – Omasta, Habusta, Steinhübel, Kania – Petráň (86. Ntoya), Juřena. Trenér: Zbončák.

Velmi dobře vstoupili do utkání na stadionu u Litavky svěřenci trenéra Martina Zbončáka.

Po 10. minutách hry Steinhübel zatočil míč na zadní tyč, ale zakončující Foltyn trefil pouze brankáře Šimana.

Na konci druhé nebezpečné akce Třince v hostujícím táboře propukla radost – domácí ztratili míč, zmocnil se ho Petráň a zacílil ke vzdálenější tyči. Gólman si sice na míč sáhl, ale vyrazit do bezpečí ho nedokázal – 0:1.

Vzápětí odstartoval své velkolepé představení brankář Třince Adamuška, když po Čermákově centru skvěle vychytal někdejšího spoluhráče Dediče.

Po půlhodině hry mohli Třinečtí vést o dva góly, Juřenovou hlavičku však zastavilo břevno.

Více nebezpečných situací si ovšem vytvořili Příbramští. Čermákovu střelu ve skluzu zablokoval Ba, hlavičku po rohovém kopu odvrátil obránce a další střelu hlavou kryl Adamuška.

Gólman hostů nedovolil Dedičovi vsítit gól do šatny, jeho střelu z otočky z hranice velkého čtverce vytěsnil volejbalovým zákrokem.

Pět minut po změně stran v pokutovém území hostů vznikl pořádný závar. Jedna střela byla zblokována, další letěla mimo tři tyče a s jednou si poradil Adamuška.

Tlak exligového celku ani v následujících minutách nepolevoval a přinášel další vyložené šance.

Antwi po centru ze strany netrefil bránu, Dedič po další pobídce z kraje hřiště už mířil přesně, ale Adamušku opět nepřelstil. Neprosadil se ani Kingue, jeho hlavička po rohovém kopu skončila nad břevnem.

Patnáct minut před koncem při Třineckých stálo štěstí, Antwi ránou zpoza šestnáctky napálil břevno.

Třinec přečkal bez úhony i závěrečné dvě možnosti Příbrami, Voltr a posléze Dedič hlavou poslali míč nad třineckou bránu.

Trenér Třince Martin Zbončák: „Do prvního poločasu jsme vstoupili velmi dobře. Měli jsme šanci, potom jsme dali gól a pak jsme měli ještě jednu příležitost. Od 35. minuty nás soupeř zmáčkl a vynutil si tlak. Dvě šance Příbrami jsme přežili. Ve druhém poločase Příbramští měli převahu, hráli velmi dobře a prosazovali se po centrech. Několikrát nás zachránil Jirka Adamuška, který chytal skvěle. Také jsme konečně měli potřebné štěstí. Výhru jsme urvali silou vůle.“