Fotbalisté Třince se doma rozloučili prohrou

sobota 06. listopadu. 2021 | Redakce
Cenné vítězství na půdě Příbrami třinečtí fotbalisté nepotvrdili. V posledním domácím zápase v letošním roce těsně podlehli silné Vlašimi.
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 2021/2022,14. kolo, so 6. 11. 2021, 10:15

FC Sellier & Bellot Vlašim

0:1
0:1

Branka: 6. Alijagić. Rozhodčí: Cieslar – Mikeska, Pfeifer. ŽK: Foltyn, Ba – Křišťan, Hošek, Broukal

FK Třinec: Adamuška – T. Ba, Bedecs, Foltyn (73. Bolf) – Omasta, Habusta, Šteinhübel, Kania, Hýbl – Juřena, Petráň. Trenér: Zbončák.

FC Sellier & Bellot Vlašim: Vágner – P. Breda, Broukal, Prebsl, Hošek (53. Červenka) – Zinhasović, Křišťan (53. Kozel), Višinský (90+2. Janda), Blecha, Rigo (89. Zukal) – Alijagić. Trenér: Hyský

Úvodní minuty třinecké domácí derniéry naznačily, že by se mohl hrát oboustranně zajímavý fotbal.

O první rozruch se postarali domácí, konkrétně Kania. V plném běhu obešel dva protihráče a posléze vypálil – brankář Vágner jeho ránu vyrazil mimo tři tyče.

První šance hostů přinesla, jak se nakonec ukázalo, jediný gól utkání. Na konci kombinační akce byl Alijagič, skóre otevřel polovysokou střelou – 0:1.

Vzápětí z levé strany odcentroval Višinský, ale tentokrát Alijagič nemířil přesně, jeho střela prolétla nad břevnem.

Slibný začátek utkání diváky navnadil na skvělou podívanou, bohužel v dalších minutách se před oběma bránami nic zajímavého nedělo.

Krátce po změně stran znovu zahrozili Středočeši. Breda našel přesnou přihrávkou Riga, ten pohotově zákončil, ale brankář Adamuška byl na místě a přízemní střelu vyrazil.

Než se naplnila hodina hry, zrodil se sporný okamžik. Habusta vypálil a pohotový Juřena z dorážky vyrovnal. Gól však neplatil, podle pomezního arbitra se Juřena nacházel v postavení mimo hru.

Přibližně třináct minut před koncem střetnutí měli domácí velmi blízko k vyrovnání. Bolf pláchl po pravé straně, k míči se dostal Petráň a poté nezištně vrátil míč Bolfovi. Gólman Vágner jeho první střelu vyrazil a dorážka skončila v boční síti.

Těsně před závěrem byl blízko druhému úspěchu Alijagič. Opřel se do Višinského centru ze strany, ale radost mu výborným zákrokem překazil brankář Adamuška, střelu k levé tyči vyrazil.

V poslední minutě nastavení se do úniku dostala dvojice Alijagič – Janda, ale na výsledku se už nic nezměnilo

Sportovní manažer Marek Čelůstka: „Odehráli jsme jeden z lepších zápasů z naší strany. Hlavně ve druhém poločase jsme dokázali soupeře přitlačit, ale ve finální fázi, na posledních třiceti metrech nám chyběl klid a kvalita v zakončení. Bylo otázkou času, kdy vyrovnáme, ale nakonec se nám to bohužel nepodařilo.“