S rokem 2021 se Třinec rozloučil remízou

sobota 27. listopadu. 2021 | Redakce
Poslední zápas letošního roku, který byl zároveň předehrávkou úvodního jarního kola, sehráli třinečtí fotbalisté na trávníku pražské Dukly. Na Julisce si nevedli špatně, odvezli si bod za bezbrankovou remízu.
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 2021/2022,16. kolo, so 27. 11. 2021, 10:15

FK Dukla Praha

0:0
0:0

Rozhodčí: Starý – Arnošt, Hádek. ŽK: Peterka, Souček – Habusta.

FK Dukla Praha: Rada – Ruml (84. Pázler), Piroch, Kulhánek, Kovernikov – Peterka (46. Barac), Kozma – Buchvaldek (64. Hrubeš), Faleye (78. Kim), Kozel (46. Fábry) – Souček. Trenér: Pilný.

FK Třinec: Adamuška – Foltyn, Ba, Bedecs, Hýbl – Omasta (90+3. Puchel), Habusta, Weber (90+1. Steinhübel), Javůrek (82. Bolf) – Juřena, Petráň. Trenér: Zbončák.

První vzájemné měření sil v probíhající sezoně dopadlo lépe pro fotbalisty z hlavního města, z Třince si odvezli vítězství v poměru 1:3.

První střela směrem na bránu v odvetném utkání letěla z kopačky Rumla. Brankář Adamuška však zasahovat nemusel, domácímu obránci scházela přesnost.

O chvíli později se předvedli také hosté. Zpoza hranice šestnáctky vypálil Omasta, míč se dostal na malé vápno k Petráňovi, ovšem po jeho teči skončil těsně vedle.

V dalších minutách prvního poločasu se útoky střídaly na obou stranách, častěji se o zakončení pokoušeli aktivní hosté. Vyložená šance, která by mohla vést ke změně bezbrankového stavu, se však nezrodila.

Zhruba deset minut před přestávkou se z dálky opřel do míče Javůrek, jeho rána prolétla kolem pravé tyče.

Dříve, než uplynula hodina hry, to po kombinační akci rovněž z dálky zkusil střídající Kozma. Střela domácího kapitána prolétla nad břevnem.

O první střelu mezi tyče se postaral Souček, po jeho přímém kopu brankář Adamuška vyškrábl míč na roh.

V 70. minutě se Pražané po rohovém kopu Třince vydali na zteč. Na konci přečíslení tří na jednoho byl Barac, Adamuška jeho střelu vykopl.

S přibývajícími minutami začal tlak Dukly sílit, ovšem pozorně pracující defenzíva Třince nepustila Pražany do žádné příležitosti.

Největší šance utkání se zrodila v nastaveném čase. Třinečtí podnikli rychlý brejk, Juřena přihrál nabíhajícímu Omastovi a jeho technická střela skončila na břevně.

Svěřenci Martina Zbončáka bodovali potřetí v řadě na soupeřově trávníku a také díky tomu přezimují s 14 body mimo sestupové příčky.