Paráda! Třinec zlomil Chrudim v nastavení

úterý 15. března. 2022 | Redakce
Báječným výsledkovým obratem se blýskli fotbalisté Třince. Přestože s Chrudimí v dohrávce ztráceli, nakonec slavili cenné vítězství 2:1.
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 2021/2022,17. kolo, út 15. 3. 2022, 14:30

MFK Chrudim

2:1
0:1

Branky: 80. Petráň z pen, 95. Dedič – 17. Záviška z pen. Rozhodčí: Krejsa – Novák, Žurovec. ŽK: Habusta, Juřena, Omasta, Kania, Zbončák (trenér), Raszka (masér) - Vrána, Kronďák (trenér). ČK: 68. Vrána.

FK Třinec: Adamuška (38. Hasalík) – Javůrek, Ba (74. Petráň), Bedecs, Hýbl (65. Dedič) – Habusta – Omasta, Nešický, Machuča, Kania – Juřena. Trenér: Zbončák.

MFK Chrudim: Floder – Kesner, Donát, Šejvl, Koželuh – Kejř (75. D. Vácha), Záviška (86. Juliš), Jan Řezníček, Průcha, Vrána – Firbacher (75. Surmaj). Trenér: Kronďák.

Do bitvy o pomyslných šest bodů šli v lepší náladě hosté z Chrudimi, kteří složili Vlašim a rozešli se smírně s Duklou.

Možná i proto byli od úvodních minut mírně aktivnější než domácí fotbalisté, kteří v úvodním jarním klání padli v Opavě.

Ve 12. minutě mohli Východočeši jásat, ale útočník Firbacher svůj únik zakončil pouze tvrdou ránou do břevna.

Třinečtí mohli vzápětí kontrovat, špatnou rozehrávku hostů se snažil využít Kania, ale technickou střelou minul bránu. Chvíli poté si nachystal míč na levačku Javůrek, brankář Floder jeho střelu vyškrábl spod břevna.

Po čtvrthodině hry na konci kombinační akce Chrudimi byl pád Vrány ve vápně po letmém kontaktu s Machučou. Sudí Krejsa k údivu všech vyhodnotil situaci jako faul domácího hráče a nařídil pokutový kop. Míč si vzal Záviška a dostal hosty do vedení – 0:1.

Druhou branku měl na kopačce Řezníček, nepřehlednou situaci před třineckou bránou po standardní situaci zakončil střelou, po které míč prošel těsně vedle tyče.

Několik minut před koncem úvodního dějství špatně došlápl brankář Adamuška a zápas pro něho předčasně skončil. Mezi tyčemi ho nahradil Hasalík.

Do druhého dějství Třinečtí vyběhli s cílem zvrátit nepříznivý vývoj. Ve 49. minutě se šikovně uvolnil Kania, jeden z obránců ho podkopl a protože se situace odehrála ve velkém čtverci, pokutového kopu se dočkal také Třinec. Exekutor Javůrek však neuspěl, branku přízemní střelou vůbec netrefil.

Zanedlouho zazlobili také hosté z Chrudimi. Nepovedenou rozehrávku jednoho z obránců báječným zákrokem napravil Hasalík, který nedovolil skórovat Záviškovi. Krátce nato po Kejřově standardní situaci nescházelo mnoho ke gólu jeho parťákovi z obrany Šejvlovi.

Na tahu byl Třinec, po centru z pravé strany u zadní tyče hlavičkoval Bedecs, gólman Floder bravurním zákrokem svůj celek podržel.

To byl poslední moment, kdy byl jeho celek v plné síle, neboť záhy Vrána udeřil loktem protihráče a po druhé žluté kartě musel předčasně pod sprchy.

Hosté se kouskováním hry snažili udržet cenné vedení, ale to se jim nakonec nepovedlo. Koželuh ve velkém čtverci naložil Petráňovi a sám postižený z pokutového kopu vyrovnal na 1:1.

Vzápětí mohl nejlepší střelec Třince skórovat podruhé, ale po centru Kanii zblízka neuspěl, vypálil nad břevno.

V nastavení mohl po ojedinělém výpadu rozhodnout Surmaj, ale jeho střela po nahrávce Závišky skončila v Hasalíkových rukavicích.

Hrdinou odpoledne se stal uzdravený útočník Dedič. Po centru se dobře zorientoval na malém vápně, pohotově vystřelil svému týmu důležité vítězství a navíc se stal nejlepším střelcem mužstva – 2:1.