V derby Třinečtí tahali za kratší konec

sobota 12. března. 2022 | Redakce
Ve slezském derby hráli prim fotbalisté Opavy, díky povedené druhé půli oplatili soupeři podzimní porážku. Třinečtí fotbalisté vykročili do jara levou nohou a znovu se ocitli na sestupové příčce.
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 2021/2022,18. kolo, so 12. 3. 2022, 14:30

Slezský FC Opava

3:0
0:0

Branky: 60. Rataj, 73. Darmovzal, 84. Kadlec. Rozhodčí: Raplík – Melichar, Bureš. ŽK: Foltyn, Bolf. ČK: 91. Bolf.

Slezský FC Opava: Digaňa – Celba, Žídek, Janoščín, Kadlec – Rychlý – Darmovzal (86. Macháček), Didiba (80. M. Bílek) – Šigut (80. Šcudla), Rataj (81. Pikul), Kramář (74. Kopečný). Trenér: West

FK Třinec: Adamuška – Bolf, Ba, Foltyn, Javůrek – Omasta, Nešický, Machuča (80. Bedecs), Kania (80. Hýbl) – Juřena, Petráň. Trenér: Zbončák.

Na zdařilý závěr podzimu, kdy třikrát uspěli na půdě soupeře, fotbalisté Třince v prvním jarním klání navázat nedokázali. Místo toho pokračují v matných výkonech ze závěru zimní přípravy, kdy se neprosazovali střelecky a pevní nebyli ani v obranné činnosti.

Opava, která v regionálním derby odčinila hladkou porážku z Vyškova, mohla zvítězit ještě vyšším rozdílem.

V prvním poločase se po akci Kramáře stoprocentní možnost nabízela Ratajovi, ale brankář Adamuška svůj tým podržel.

O několik minut později se do koncovky dostal Darmovzal – navedl si míč a jeho následné střele scházelo jen několik centimetrů.

Pět minut po změně stran se zrodila situace, která byla jedinou střelou hostů mezi tyče za zápas. Javůrek se z dálky pokusil přehodit brankáře Digaňu, ten však jeho lob dokázal vyškrábnout nad břevno.

Po následném rohovém kopu se k hlavičce dostal stoper Ba, jeho pokus však skončil vedle tyče.

Opavští jásali po hodině hry, a to díky spolupráci extřineckých fotbalistů. Janoščín vyslal na zteč Celbu, jeho přihrávku do vápna si našel Rataj a rozvlnil síť za brankářem Adamuškou – 1:0.

O několik minut později opavští fotbalisté udeřili podruhé – Kadlec od rohového praporku nacentroval na zadní tyč a neobsazený Darmovzal zvýšil náskok domácích – 2:0.

Didibova dělovka z velké vzdálenosti v síti neskončila, ale několik minut před koncem střetnutí si z druhé vlny naběhl Kadlec a zpečetil výhru svých barev – 3:0.

Na debakl Mohl zadělat Macháček, po spolupráci s Celbou, který centroval a Kadlecem, jenž vrátil míč do ohně, však přestřelil bránu.

foto ©SLEZSKÝ FC OPAVA

Sportovní manažer Marek Čelůstka: „Od 25 minuty to z naší strany nebylo ono. První poločas jsme ještě přežili, ale ve druhém jsme byli u všeho pozdě. Byla to ostuda, to si hráči musejí uvědomit. Takhle se o záchranu nehraje, s takovými výkony můžeme pomýšlet na třetí ligu. Máme 13 zápasů, abychom to odčinili, první v úterý s Chrudimí."