Skvělá práce! Třinec roznesl Prostějov

sobota 19. března. 2022 | Redakce
Výborný výkon ve druhém poločase stál za jednoznačným vítězstvím třineckých fotbalistů nad favorizovaným Prostějovem.
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 2021/2022,19. kolo, so 19. 3. 2022, 10:15

1. SK Prostějov

4:0
0:0

Branky: 64. Dedič, 69. Omasta, 75. vlastní Schaffartzik, 85. Petráň. Rozhodčí: Křepský – Vyhnanovský, Černoevič. ŽK: Kania, Machuča, Bolf – Bialek, Koudelka.

FK Třinec: Hasalík – Bolf (81. Hýbl), Ba, Foltyn, Javůrek – Habusta, Machuča (84. Weber) – Omasta, Nešický (68. Bedecs), Kania – Dedič (84. Petráň). Trenér: Zbončák.

1. SK Prostějov: Nemrava – Urbanec, Schaffartzik, Schuster, Zapletal – Bialek (70. Kopřiva), Jiráček – Bartolomeu (70. Hönig), Koudelka, Kušej (70. Stříž) – Píchal (42. Amobi). Trenér: Šmejkal.

Uplynul přesně měsíc, co se oba celky potkaly naposledy. Na umělé trávě ve Vítkovicích měli po celé utkání více ze hry Hanáci, kteří silně oslabený tým Třince zdolali brankou Bialeka 1:0.

Zatímco Třinec po prohře v Opavě v úterní dohrávce přemohl Chrudim, Prostějovští nestačili na Zbrojovku ani na Ústí nad Labem.

Možná i proto jejich kouč Daniel Šmejkal překopal sestavu. Výchozí jedenáctku pozměnil také jeho protějšek Martin Zbončák, protože po jednozápasovém trestu za vyloučení, potažmo za žluté karty se vrátili Bolf s Foltynem. Ze stejného důvodu naopak chyběl Juřena.

Jako první měl práci třinecký brankář Hasalík, nebezpečnou střelu Jiráčka ze střední vzdálenosti však dokázal vyrazit.

O několik minut později domácí fotbalisté zahrávali rohový kop, Dedič se dostal k hlavičce, ale těsně minul vzdálenější tyč.

Úvodních pětačtyřicet minut přineslo na obou stranách několik nedotažených akcí či zablokovaných střel.

Deset minut po změně stran zaútočili Omasta s Bolfem, který se drze prosmýkl do šestnáctky, ale v tísni vypálil těsně nad břevno.

Po dalším ofenzivním manévru už v táboře červenobílých naplno propukla gólová radost. Omasta odcentroval, Nešický sklepl míč na Reného Dediče a ten ho levačkou pohotově napálil k tyči – 1:0.

Než se zaskočení hosté zmohli na jakoukoliv reakci, Tomáš Omasta po svém výpadu tvrdou ránou na zadní tyč propálil Nemravu – 2:0.

Třineckým se dařily také standardní situace. Po Javůrkově rohovém kopu Nemrava podběhl centr a René Dedič svedl vítězný souboj se Schaffartzikem, jenž si srazil míč do vlastní brány – 3:0.

Skóre se mohlo měnit po rychlém výpadu Kani, který udržel míč, uvolnil se ve vápně a ještě stihl zakončit.

Další rohový kop přinesl červeným čtvrtou gólovou radost. Javůrkův centr si našel střídající Michal Petráň a zasadil hostům další úder.

Hrdinou posledních okamžiků se stal domácí brankář Lukáš Hasalík. Nejdříve chytil Jiráčkův trestný kop mířící do šibenice a v nastaveném čase dvakrát báječně zasáhl proti Koudelkovi.

Výhrou se fotbalisté Třince přiblížili svým soupeřům, na devátý Vyškov ztrácejí jen čtyři body.

Trenér Třince Martin Zbončák: „Oproti poslednímu zápasu Prostějov překopal sestavu, udělal v ní čtyři změny. Nevěděli jsme, co od soupeře můžeme čekat. Uvědomovali jsme si, že může rozhodnout jeden gól, proto to bylo zpočátku opatrnější. O přestávce jsme si řekli, že budeme chtít stupňovat tlak, že chceme posílat do šestnáctky více centrů. Povedlo se nám dát první gól. Kluci ve druhém poločase pracovali velice dobře, soupeř si vypracovat šanci až v samém závěru. My jsme byli velice produktivní, šance, které jsme si vytvořili, jsme dokázali proměnit a z pěti střel na bránu jsme dali čtyři góly. Kluci si zápas užili, těší nás i to, že se nám rozstříleli útočníci.“