Brno je třetím jarním přemožitelem Třince

středa 27. dubna. 2022 | Redakce
Přestože na stadionu Zbrojovky Brno, která se těsně před výkopem stala postupujícím do nejvyšší soutěže, fotbalisté Třince smazali dvoubrankové manko, nakonec utrpěli třetí jarní porážku.
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 2021/2022,26. kolo, st 27. 4. 2022, 19:00

FC Zbrojovka Brno

4:2
2:1

Branky a nahrávky: 6. Řezníček, 38. Bedecs vlastní, 67. Přichystal, 77. Blecha – 43. Petráň, 55. Habusta Rozhodčí: Kotala – Podaný, Žůrovec. ŽK: Ševčík, Texl – Bedecs.

FC Zbrojovka Brno: Šiman – Hrabina (72. A. Čermák), Endl (61. Hlavica), Šural, Bariš – Texl – Fousek (61. J. Hladík), M. Ševčík (61. Jambor) – Nečas (61. Blecha), Řezníček, Přichystal. Trenér: Dostálek.

FK Třinec: Hasalík – Szewieczek, Foltyn, Bedecs, Hýbl – Omasta (81. Klusák), Habusta (81. Buneš), Machuča (89. Weber), Kania (74. Nešický) – Petráň, Juřena (89. Zogata).

Zbrojovka, která si na podzim odvezla z Třince výhru 1:0, se těsně před utkáním dozvěděla, že o návrat do nejvyšší soutěže ji nemůže připravit ani žádná souhra náhod.

Naopak svěřenci trenéra Martina Zbončáka, který pod Špilberkem započal svou prvoligovou kariéru, šli do utkání s vědomím, že pokud zabodují naplno, udělají rázný krok k záchraně druhé nejvyšší soutěže.

Úvodní příležitost se naskytla domácím, s hlavičkou Endla po centru Ševčíka si brankář Hasalík poradil. Vzápětí zakročil proti nebezpečné Nečasově střele.

Hosté ze Slezska kontrovali. Na konci jejich akce byl Machuča, ovšem Šiman byl na správném místě.

Vzápětí se už skóre měnilo. Početnou návštěvu na Srbské rozradostnil kanonýr Jakub Řezníček, který potvrdil své střelecké schopnosti – 1:0.

Autor gólu mohl zvýšit, ale podruhé si na Hasalíka nepřišel. Na opačné straně domácí defenzívě zatopil Juřena, jeho střela se odrazila od tyče.

Další změny stravu přinesly závěrečné minuty úvodního dějství. Nečas vypálil z pravé strany, stoper Imrich Bedecs míč špičkou kopačky smolně tečoval, čímž vyřadil ze hry brankáře Hasalíka – 2:0.

Třinečtí se však radovali z branky do šatny, svižnou akci zakončil kontaktní brankou Michalk Petráň. Domácího gólmana přelstil pohotovou hlavičkou – 2:1.

Nástup do druhého poločasu vyšel zdánlivě lépe Zbrojovce, nicméně Přichystal na míč nedosáhl a přesně mířící Řezníček se nacházel v postavení mimo hru.

Třinečtí byli naopak produktivní, další povedenou souhru dovedl do gólového konce kapitán Jakub Habusta – 2:2. Zanedlouho nechybělo mnoho ke gólové radosti Machučovi.

Trenér Richard Dostálek zareagoval oživením hry, na trávník poslal hned čtyři čerstvé hráče.

Nebezpečnou akci čerstvého Blechy ještě hosté překazili, ale jakmile se míče zmocnil Jakub Přichystal, kapitulovali potřetí – 3:2.

Snahu Třince o srovnání na konečných 3:3 a vybojování cenného bodu zhatil Filip Blecha, který necelých patnáct minut před koncem zachoval chladnou hlavu a uzavřel na konečných 4:2.

Dost možná klíčový zápas čeká třinecké fotbalisty v sobotu dopoledne proti Příbrami. Duel na Hřišti Rudolfa Labaje bude mít výkop v 10.15 hodin.