Z Vlašimi odjel Třinec s nepořízenou

pátek 06. května. 2022 | Redakce
Čtvrtý jarní nezdar si fotbalisté Třince připsali ve Vlašimi, odkud odjeli s čtyřgólovou porážkou. Definitivní jistotu záchrany tak stále ještě nemají.
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 2021/2022,28. kolo, pá 6. 5. 2022, 17:30

FC Sellier & Bellot Vlašim

4:1
1:0

Branky:-

59. z pen. a 72. Rigo, 16. Suchan, 90+2. Toula – 64. Kania.

Rozhodčí:-

Nehasil – Hrabovský, Leška.

ŽK:-

Bedecs, Klusák.

FC Sellier & Bellot Vlašim: Vágner – Icha, Breda, Broukal, V. Svoboda – Jurásek (85. Lehoczki), Suchan, Křišťan (78. Krunert), Zinhasović (85. Toula), Rigo (78. Solomon) – Gning (67. Zlatohlávek). Trenér: Hyský.

FK Třinec: Hasalík – Bolf (86. Weber), Szewieczek (81. Buneš), Bedecs, Javůrek (74. Hýbl) – Omasta, Foltyn, Machuča, Kania (74. Klusák) – Dedič (74. Petráň), Juřena. Trenér: Zbončák.

Při tvorbě výchozí jedenáctky se trenéři Třince Martin Zbončák se Zdeňkem Cieslarem museli obejít bez zraněných Adamušky, Ba, kapitána Habusty a Nešického.

Na podzim si Vlašim odvezla z Třince šťastné vítězství 0:1. Pokud by odvetný zápas skončil stejnou výhrou Třince, hosté by už mohli mít téměř jistotu účasti ve druhé lize i pro příští rok.

Domácí fotbalisté vstoupili do utkání aktivně. Gning ve skluzu usměrnil Svobodovu pobídku mimo, Rigo po kombinační akci vypálil nepřesně.

Bezgólový stav vydržel sotva 15. minut, pak Gning připravil hosty o míč a předložil ho Suchanovi, který poprvé rozvlnil síť za Hasalíkovými zády – 1:0.

O několik minut později mohli Středočeši vést už o tři branky, ale Icha se Svobodou své vyložené šance spálili.

Domácí fotbalisté útočili dál, Křišťana skvěle vychytal Hasalík a Broukal po rohovém kopu hlavičkoval těsně mimo.

Vlašim začala lépe i druhou půli, Suchanově střele úspěšně čelil brankář Hasalík.

Než uplynula hodina hry, gólman Třince zastavil nedovoleně agilního Gninga a z nařízené penalty Rigo zvýšil na 2:0.

Nový náboj zápasu dal vzápětí Lukáš Kania, který se ránou k zadní tyči postaral o kontaktní branku – 2:1.

Zanedlouho Rigo našel Juráska, kterému zkazil radost Hasalík.

Záhy se už domácí radovali, protože hosté odvrátili míč pouze k Rigovi a ten ránou k tyči zvýšil na 3:1.

Tečku za zdařilým vystoupením Vlašimi udělal čerstvý Toula, v nastaveném čase uzavřel na konečných 4:1.

Poražený Třinec se musí z porážky oklepat a ve středu v domácí derniéře vyzrát na nováčka z Vyškova.