Třinec se rozloučil se sezonou prohrou v Ústí

sobota 14. května. 2022 | Redakce
Podruhé vstoupili do stejné řeky třinečtí fotbalisté. Přestože proti Ústí nad Labem smazali dvoubrankové manko, stejně jako v úvodním měření sil v závěru inkasovali a prohráli 2:3. V tabulce skončili čtrnáctí.
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 2021/2022,30. kolo, so 14. 5. 2022, 17:30

FK Ústí nad Labem

3:2
2:1

Branky:-

34. a 85. Krobot, 13. Tymošenko – 39. Dedič, 74. Foltyn.

ŽK:-

Krobot – Nešický, Bedecs, Juřena

Rozhodčí:-

Počet diváků:328.

FK Ústí nad Labem: Němec – Hudec, Krobot, D. Černý, Strada (46. Kabancov) – Ogiomade, Kurka, Čičovský (76. A. Černý), Tymošenko (70. Švanda) – Čítek, Gedeon. Trenér: Hašek.

FK Třinec: Hasalík – Bolf (46. Hýbl), Bedecs, Foltyn, Klusák (46. Juřena) – Omasta, Buneš (65. Petráň), Nešický, Machuča, Kania – Dedič. Trenér: Zbončák.

Ústecká Arma se musí smiřovat se sestupem do ČFL. Sezonu ovšem rozjela dobře, z Třince si přivezla výhru 3:2.

Lépe vstoupila také do odvety, po deseti minutách přilétl centr do vápna a stoper Tymošenko hlavou rozvlnil síť – 1:0.

Podruhé domácí fotbalisté jásali po půlhodině hry, kdy se do úniku dostal Krobot, obešel brankáře a zvýšil na 2:0.

Vzápětí se hostům podařilo reagovat a vrátit se do hry. Omasta se vydal dopředu, poradil si s bránícími soupeři a přihrávkou pod sebe vybídl ke snížení Reného Dediče – 2:1.

Trenéři Třince o přstávce a v průběhu druhého poločasu oživili hru střídáním.

Přibližně patnáct minut před koncem Omastův dlouhý aut prodloužil hlavou Juřena a pohotový Martin Foltyn propálil brankáře - 2:2.

Arma se rozloučila s druhou nejvyšší soutěží vítězstvím. Černý přenesl hru na Ogiomadeho, ten posunul míč na Krobota, který ránou pod břevno rozhodl o vítězi.

Sportovní manažer Marek Čelůstka: „První poločas jsme prohospodařili, vůbec nebyl dobrý. Byl to takový obrázek toho, co jsme předváděli ve venkovních zápasech. O přestávce jsme udělali dvě změny, Juřena s Hýblem po příchodu na hřiště hru zvedli. Vypadalo to úplně jinak, blížilo se to tomu, co chceme hrát. Bohužel jsme udělali hrubou chybu, ze které jsme dostali třetí gól, který rozhodl. I když se ve druhém poločase hrálo prakticky na jednu bránu, nedokázali jsme využít naše možnosti. Ústí naopak proměnilo všechny svoje šance. Zápas nám ukázal, na čem budeme muset pracovat.“