MOL Cup: Třinec vyřadil Vítkovice

středa 08. září. 2021 | Redakce
Fotbalisté Třince jsou ve třetím kole domácího poháru. Ve druhém kole MOL Cupu vyhráli s přehledem ve Vítkovicích.
MOL Cup 2021/2022,2. kolo, st 8. 9. 2021, 17:00

MFK Vítkovice

0:3
0:1

Branky:10. Puchel, 62. Juřena, 82. Petráň z pen. Rozhodčí: Dubravský - Caletka, Antoníček. ŽK: Richtár - Juřena.

MFK Vítkovice: Mrozek – Kalfas, Macík, Romaněnko, Hadaš (36. Němec) – Motyčka – Richtár, Jaroň, Tkáč – Václavík, Kohut (61. Kubušek). Trenér: Pištěk.

FK Třinec: Adamuška – Bolf, Foltyn, Klusák (45. Ba), Hýbl – Habusta – Kania (63. Omasta), Ntoya, Steinhübel, Pu-chel – Juřena. Trenér: Zbončák.

Trenér Třince Martin Zbončák už před utkáním avizoval, že dá příležitost fotbalistům, kteří v posledním období nehrávali pravidelně.

Do výchozí jedenáctky zařadil mimo jiné útočníka Juřenu, který hned v úvodu nastřelil brankovou konstrukci.

Útočná akce hostů tím neskončila, míč se vzápětí dostal k Eriku Puchelovi a ten jej uklidil do sítě – 0:1.

Autor vedoucí branky to zanedlouho zkusil ještě jednou, ale Mrozek byl na správném místě a jeho střelu vyrazil.

Přibližně po dvaceti minutách aktivita Třince začala uvadat, stále více se začal osmělovat předloňský účastník druhé nejvyšší soutěže, v jehož středu nescházel extřinecký Motyčka.

Jelikož Richtár, Václavík a Jaroň zakončovali nedůrazně a nepřesně, zdánlivě spokojenější odcházeli do kabin hosté.

Trenér Zbončák si ovšem výkon ve druhé části úvodního dějství představoval jinak a také to hráčům o poločase řekl.

Jeho svěřenci si vzali kritická slova k srdci a ve druhém poločase znovu vystupňovali tempo.

Druhý úspěch měl na kopačce Puchel, ale v souboji s brankářem prováhal správný moment ke střele a ze šance nakonec nic nebylo.

Po hodině hry se favorizovaní hosté už dočkali. Václav Juřena převzal míč a v koncovce zachoval chladnou hlavu – 0:2.

Pojistku měl na kopačce střídající Omasta, avšak brankář Mrozek se vyznamenal a jeho ránu skvěle vyrazil.

Zhruba deset minut před koncem si domácí defenzíva počínala v rozporu s pravidly. Zrodila se z toho penalta, kterou s přehledem proměnil střídající Michal Petráň – 0:3.

Záhy si nenechal vzít čisté konto třinecký brankář Adamuška, který v pádu vyrazil ránu Richtára.

Trenér Třince Martin Zbončák: „Kluci k zápasu přistoupili zodpovědně. Do utkání jsme vstoupili dobře, dali jsme gól a měli i další šance. Pak jsme se ale uspokojili, od 25. minuty jsme přešli k pohodlnému fotbalu, což se mi nelíbilo. O poločase jsme tým probrali z letargie a ve druhém poločase to bylo lepší. Více jsme běhali a presovali, měli jsme navrch v soubojích a přidali dvě branky. Do stavu 0:2 snaživí domácí vzdorovali. Vítězství je důležité pro psychiku hráčů, teď se musíme dobře nachystat na zápas v Táborsku.“