Postupové štěstí se usmálo na Teplice

čtvrtek 23. září. 2021 | Redakce
Ačkoliv si třinečtí fotbalisté vypracovali více šancí než Teplice, ani jednu neproměnili, a navíc těsně před koncem inkasovali. Do dalšího kola domácího poháru tak jdou Severočeši.
MOL Cup 2021/2022,3. kolo, st 22. 9. 2021, 15:30

FK Teplice

0:1
0:0

Branka: 88. Moulis. Rozhodčí:Batík – Lakomý, Dresler. ŽK: Foltyn, Buneš – Jukl.

FK Třinec: Hasalík – Szewieczek, Foltyn, Ba, Hýbl – Buneš, Habusta – Kania (85. Omasta), Weber (67. Steinhübel), Puchel – Ntoya (67. Juřena). Trenér: Zbončák.

FK Teplice: Grigar – Hyčka (85. Trubač), Chaloupek, Chlumecký, Hasil – Kodad (85. Fortelný), Jukl (85. Laňka), Knapík, Moulis (90+1. Vondrášek) – Krunert, Ledecký (23. Succar). Trenér: Kučera.

Trenér Třince Martin Zbončák nasadil od začátku fotbalisty, kteří se v zahajující jedenáctce většinou neobjevují.

Po oboustranně opatrném úvodu se první šance zrodila po dvaceti minutách hry. Kania se ve vápně šikovně uvolnil, avšak brankáře Grigara nepropálil. Vzápětí se neujala ani dorážka, zkušený gólman Teplic situaci vyřešil.

Chvíli nato Třinečtí zahrozili ze standardní situace. Puchelův přímý kop hlavou lízl Habusta, gólmana Grigara však zblízka nepřekonal.

Po půlhodině hry se do šance dostali rovněž hosté. Ke střele se dostal Knapík, brankář Hasalík jeho pokus vykopl.

Úvodní část střetnutí završily dvě Puchelovy střely. Krajní záložník si navedl míč do ideální střelecké pozice, ale v prvním případě z hranice velkého čtverce pálil vedle vzdálenější tyče a ve druhém jeho pokus o kousek minul bližší tyč.

Ve druhém poločase si optickou převahu udržovali hosté, ale třineckou bránu dlouho neohrozili.

Povedlo se jim to až v 72. minutě, kdy po sporném zákroku získaly výhodu trestného kopu. Krunert bránu trefil, jeho pokus však zastavilo břevno.

Když už se schylovalo k prodloužení, Třinečtí na pravé straně ztratili míč, hosté přenesli hru na jejich levou stranu, odkud přišla zpětná přihrávka střídajícího Laňky přesně na nohu Pavla Moulise – 0:1.

V nastaveném čase si Třinečtí mohli vynutit prodloužení, případně penaltový rozstřel, avšak ránu střídajícího Omasty vytáhl nad břevno Grigar.

Putování třineckých fotbalistům letošním ročníkem MOL cupu tak skončilo ve třetím kole.

Sportovní manažer Třince Marek Čelůstka: „Myslím si, že jsme byli Teplicím rovnocenným soupeřem. Proti prvoligistovi si mnoho šancí vytvořit nejde. Ty, co jsme si vypracovali v prvním poločase, jsme měli proměnit. I když jsme prohráli a vypadli z poháru, zápas splnil naše očekávání. To stejné platí i o hráčích, kteří v poslední době moc nehrávali a dnes dostali šanci.“