Zápas

Třinec na úvod přehrál Frýdek-Místek

středa 19. ledna. 2022 | Redakce
Sérii přípravných utkání odstartovali třinečtí fotbalisté přesvědčivým vítězstvím nad třetiligovým Frýdkem-Místkem. O góly se postarali Puchel s Nieslanikem.
A-tým - Přípravná utkání - 2021/2022, st 19. 1. 2022, 17:30

MFK Frýdek-Místek

4:0
2:0

Branky: 33. a 38. Puchel, 64. z pen. a 71. Nieslanik. Rozhodčí: Mankovecký

FK Třinec: Hasalík – Zogata (46. Burgo) Ba (46. Mieszek), Klimek (46. Foltyn), Javůrek – Omasta, Habusta (46. Khalifa), Machuča, Kania (46. Kaniok) – Nieslanik, Puchel.

Komentář k utkání

Třinečtí trenéři dali příležitost dorostencům Zogatovi, Klimkovi, Mieszkovi a Kaniokovi. Nastoupili i záložníci, kteří přišli na zkoušku - Ondřej Machuča a Iheb Hadj Khalifa z Tunisu.

V zahajovacím zimním přípravném střetnutí jako první zahrozili domácí, ale Habusta, Javůrek ani Zogata gólmana Květoně nepokořili.

Kapituloval až po půlhodině hry, kdy Zogata našel kolmou přihrávkou neobsazeného Puchela a ten gólmana hostů obstřelil – 1:0.

Na druhém úspěchu měl podíl druhý z mladíků v třinecké sestavě. Klimek dlouhou přihrávkou vysunul Kaniu, ten odcentroval a Puchel se placírkou trefil podruhé – 2:0.

Po změně stran měl gól na hlavě Nieslanik, brankář hostí ovšem jeho pokus nadvakrát zneškodnil.

Vzápětí zahrozili hosté. Po rohovém kopu se k zakončení dostal Manzia, brankář Hasalík však dokázal vyškrábnout míč mimo.

O pár minut později se Puchel probil do pokutového území, jeden ze zadáků ho fauloval a Třinečtí získali výhodu pokutového kopu. K míči se postavil Nieslanik a s přehledem zvýšil na 3:0.

Zhruba dvacet minut před koncem se tentýž fotbalista dostal k hlavičce po centru Burga. Napoprvé na brankáře nevyzrál, ale z dorážky se už nemýlil a zaznamenal svůj druhý zásah v utkání.

K hattricku neměl daleko Puchel, ale jeho tvrdou ránu ze střední vzdálenosti brankář vyboxoval a v závěru si poradil také s jeho pokusem z úhlu.

Asistent trenéra Zdeněk Cieslar: „Od prvního přípravného utkání chceme hrát fotbal, který budeme po hráčích vyžadovat na jaře. Utkání splnilo účel, chtěli jsme vidět v akci nové hráče a mladé kluky z dorostu. S výsledkem i hrou můžeme být vcelku spokojeni, i když v naší hře ještě byly určité nedostatky.“