Třinec přivezl vítězství ze Žiliny

sobota 22. ledna. 2022 | Redakce
Fotbalisté Třince uspěli i ve druhém přípravném utkání. Na stadionu v Žilině porazili místní „B“ tým, góly zařídili Nieslanik s Javůrkem.
A-tým - Přípravná utkání - 2021/2022, so 22. 1. 2022, 11:00

MŠK Žilina B

0:3
0:3

Branky: 25. a 41. Nieslanik, 11. Javůrek.

FK Třinec: Adamuška – Szewieczek (46. Zogata), Ba (46. Mieszek), Foltyn, Javůrek – Omasta (46. Burgo), Hadji (75. Kaniok), Habusta, Kaniok (46. Machuča) – Puchel, Nieslanik.

V utkáních s Frýdkem-Místkem a Žilinou chtěli trenéři Martin Zbončák se Zdeňkem Cieslarem rozložit zátěž na více hráčů a protočit dvě jedenáctky, ale z důvodu velké marodky, která postihla třinecké mužstvo, to nemohli udělat.

Třebaže do zápasu v Žilině vstoupili aktivněji domácí mladíci, do vedení se po několika minutách hry dostali hosté.

Nakrátko rozehraný rohový kop vyústil v přetažený centr Hadjiho, na zadní tyči se míče zmocnil Jan Javůrek a poté propálil domácího brankáře – 0:1.

O několik minut později skončil míč v síti domácích podruhé. Na Javůrkův střílený centr stoper Ba nedosáhl, Puchel z pravé strany vrátil míč do ohně, Foltyn číhající u zadní tyče hlavičkoval do břevna, ale Denis Nieslanik už byl nekompromisní – 0:2.

Zanedlouho Třinečtí předvedli další pohlednou akci. Szewieczek přenesl hru na Javůrka, ten potáhl míč a odcentroval na Puchela, který zakončoval z výborné pozice, ale podle pomezního sudího se nacházel v ofsajdu.

O další nebezpečí před domácí bránou se postaral Omasta – navedl si míč a tvrdou ránou pod břevno přinutil brankáře k výtečnému zákroku.

Těsně před poločasem hosté zvýšili na tříbrankový rozdíl – Javůrek přesným centrem našel Denise Nieslanika a ten přesnou hlavičkou nedal brankáři žádnou šanci – 0:3.

Po změně stran si optickou převahu udržovali domácí, ale třinecká obrana pracovala velice pozorně a do vyložených šancí soupeře nepouštěla.

Brankář Adamuška postahoval většinu centrů, chytil dvě střely ze střední vzdálenosti, a když už bylo nejhůř, obětavým zákrokem mu vypomohl Machuča.

Dalším soupeřem třineckých fotbalistů bude v úterý dopoledne Dubnica.

Asistent trenéra Zdeněk Cieslar: „Byla to pro nás skvělá konfrontace. Mladý mančaft Žiliny byl běhavý, silný v práci s míčem. My jsme opět těžili z toho, co chceme hrát a na co se soustředíme. Snažili jsme se o rychlý přechod dopředu a o útoky z krajních prostor. V prvním poločase jsme byli produktivní. Ideální by bylo, kdybychom mohli protočit všechny hráče. Věřím, že v příštím týdnu už se všichni dají dohromady a budeme pokračovat v nastoleném trendu.“