V Dubnici uhrál Třinec remízu

úterý 25. ledna. 2022 | Redakce
Ve třetím přípravném střetnutím neproměnili třinečtí fotbalisté několik vyložených šancí, a to je stálo vítězství. Z Dubnice si vezou remízu.
A-tým - Přípravná utkání - 2021/2022, út 25. 1. 2022, 11:00

MFK Dubnica

1:1
1:1

Branky: 6. Puchel - 45. Martinek

MFK Dubnica: Vavrúš – Kramár, Slivka, Rešetka, Cyprian – Bílovský, Rizie, Martinek – Šumilov, Babović, Dávidík

FK Třinec: Adamuška (46. Hasalík) – Burgo, Ba, Foltyn (46. Mieszek), Javůrek (46. Szewieczek) – Omasta (64. Zogata), Machuča, Khalifa (46. Habusta), Puchel – Nieslanik (46. Petráň), Dedič (46. Juřena)

Nová tvář v kádru Třince, Ondřej Machuča, se mohla již ve druhé minutě uvést gólem. Střelu středního záložníka po kombinaci, která vznikla na straně hřiště, však zastavilo břevno.

Třinečtí se v přípravném období prosazují ze standardních situací. Platilo to i tentokrát, v šesté minutě Erik Puchel zahrál přímý kop ze strany a míč doplachtil do sítě – 0:1.

Svou solidní gólovou sbírku mohl rozšířit Nieslanik. Ani jeden ze soubojů s domácím brankářem však nevyhrál – nepřelstil ho po samostatném úniku, nepokořil ho hlavou po Javůrkově centru a do poločasu se neujal ani jeho další střelecký pokus.

Nevyužité šance Třinecké mrzely, účastník druhé nejvyšší soutěže vsítil branku do šatny a o přestávce tak mohl být s průběžným stavem spokojenější.

Výhru na stranu Třince mohl při obnovené premiéře strhnout Dedič, ale pohotovou střelou bez přípravy trefil pouze gólmana.

Ve druhém poločase se už tolik šancí nerodilo, a tak se oba soupeři rozešli smírně.

Sportovní manažer Třince Marek Čelůstka: „Místo toho, abychom po prvním poločase vedli tři nebo čtyři nula, skončila úvodní část střetnutí pouze jedna jedna. Ve druhém poločase šancí ubylo, domácí fotbalisté začali hrát mnohem zodpovědněji. O výhru jsme se připravili sami neproměňováním šancí.“