Fotbalisté Třince pokořili Hlučín i podruhé

sobota 05. února. 2022 | Redakce
Také ve druhém přípravném utkání s Hlučínem měli výsledkově navrch třinečtí fotbalisté. Díky povedenému vstupu do utkání se radovali z vítězství 2:1.
A-tým - Přípravná utkání - 2021/2022, so 5. 2. 2022, 12:00

FC Hlučín

2:1
2:0

Branky: Puchel z pen., Nešický – Dostál.

FK Třinec: Adamuška – Szewieczek (65. Zogata), Ba, Foltyn, Bolf – Puchel, Habusta (46. Machuča), Nešický (70. Khalifa), Khalifa (46. Kaniok) – Dedič, Juřena (46. Petráň).

Ke druhému vzájemnému měření sil fotbalové celky Třince a Hlučína vyběhly na umělé trávě ve Vítkovicích.

Od úvodních minut větší aktivitou hýřili Třinečtí. Za svou snahu byli odměněni už po několika minutách hry, kdy hlučínští zadáci ve vápně zastavili nedovoleně Khalifu a z Erik Puchel z následné penalty s přehledem otevřel skóre – 1:0.

Zanedlouho se Puchel dostal do samostatného úniku, ale vybíhajícího brankáře neprostřelil. Míč se k němu dostal znovu, jenže technický pokus směřující do brány zastavil jeden ze zadáků.

O několik minut později třinečtí fotbalisté předvedli další rychlou akci, na jejímž konci byl Puchelův centr na Aleše Nešického, který nadvakrát zvýšil na 2:0.

Solidní šanci měli i hráči Hlučína, ale Buchvaldek po dravém průniku jednoho ze spoluhráčů Adamušku nepřekonal.

Gólman Třince se předvedl i po změně stran, když výborně vyběhl proti Dostálovi, zmenšil mu střelecký úhel a zamezil tak kontaktnímu gólu.

Do dvou solidních šancí se dostal také Holzer, ale po rohovém kopu vysoko přestřelil a po další standardní situaci nepropálil hradbu těl před sebou.

Svěřenci trenéra Martina Zbončáka se dvakrát připomněli po Puchelových centrech, Petráň však brankáře hlavou nepřekonal a Khalifa v těžké pozici zamířil těsně mimo.

V závěrečných minutách Hlučínští poslali míč za obranu, Vala zpětnou nahrávkou vybídl ke snížení Dostála a ten nezaváhal – 2:1.

Trenér Třince Martin Zbončák: „Úvod utkání nám vyšel, dali jsme dvě branky. V dalších minutách se hra vyrovnala. Ve druhém poločase jsme prostřídali, do hry šli dorostenci, kteří vůbec nezklamali, ale naše hra už byla rozháraná. Už jsme neměli tolik situací, ze kterých bychom mohli dát gól, naopak soupeř hrozil z brejků a po krásné křídelní akci dal branku. Hlučín byl houževnatý, cítil šanci a rval se o vyrovnání. V týdnu jsme měli dva těžké tréninky v posilovně, což se v závěru utkání projevilo. Kluci už toho měli dost, měli těžké nohy a docházely jim síly.“