S Bánskou Bystricí se Třinec rozešel smírně

středa 09. února. 2022 | Redakce
Neporazitelnost v přípravě si fotbalisté Třince drží i po utkání v Bánské Bystrici. Na půdě horkého kandidáta na postup mezi elitu remizovali 1:1.
A-tým - Přípravná utkání - 2021/2022, st 9. 2. 2022, 11:00

MFK Dukla Banská Bystrica

1:1
0:0

Branky: Branky: 62. Mazáň – 55. Nešický z pen.

MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Migaľa, Pišoja, Prikryl, Uhrinčať – Mazan, Willwéber, Richtárech, Jurčišin – Šulc, Franko.

FK Třinec: Adamuška (46. Hasalík) – Szewieczek, Ba, Foltyn, Bolf – Puchel (85. Klocek), Machuča, Habusta, Khalifa (69. Kaniok) – Dedič, Petráň (10. Nešický).

Na umělotravnatém hřišti v Bánské Bystrici po deseti minutách hry potkala Třinecké nepříjemnost – kvůli zranění musel odstoupit útočník Petráň.

Domácí Dukla v prvním poločase dosáhla branky, která ovšem kvůli postavení mimo hru nakonec neplatila.

Hrálo se bez větších šancí na obou stranách. Míč byl častěji v držení domácích fotbalistů, neboť hostům poněkud vázla rozehrávka.

Nejsvětlejší moment v podání svěřenců trenéra Zbončáka přišel několik minut po změně stran.

Habusta prostrčil míč do pokutového území na Aleše Nešického, kterého brankář zastavil v rozporu s pravidly.

Sám faulovaný hráč si postavil míč na bílý puntík a přestože gólman směr jeho střely vystihl, míč směřující k tyči vyrazit nedokázal – 0:1.

Zanedlouho fotbalisté Dukly poslali centr ze strany do pokutového území a Petr Mazáň z malého vápna hlavou prodloužil míč do sítě – 1:1.

Třinečtí fotbalisté se pokusili o několik protiútoků, ale ani jeden nedotáhli do zdárného konce.

Sportovní manažer Fotbalu Třinec Marek Čelůstka: „Byl to zatím nejkvalitnější soupeř, se kterým jsme v zimní přípravě hráli. Působil kompaktním dojmem, jeho hráči podali výborný individuální výkon, těžko jsme se prosazovali. Na druhou stranu naše obrana v čele se stopery podala velmi dobrý výkon, takhle bychom si její hru představovali.“