Tychy vyprovodily Třinec debaklem

sobota 19. února. 2022 | Redakce
V úvodním poločase fotbalisté Třince zcela propadli. Tychy jim v generálce na start druhé nejvyšší polské soutěže nastřílely pět gólů.
A-tým - Přípravná utkání - 2021/2022, so 19. 2. 2022, 11:00

GKS Tychy

5:0
5:0

Branky: 16. a 26. Szymura, 27. a 44. Malec, 6. Nedić

GKS Tychy: Jalocha – Polap, Nedič, Szymura, Wolkowicz, Biel, Piatek, Žytek, Kozina, Malec, Rumin

FK Třinec: Adamuška (46. Hasalík) – Bolf (70. Khalifa), Ba (60. Bedecs), Foltyn, Javůrek (46. Szewieczek) – Omasta, Machuča, Nešický (73. Weber), Kania – Dedič (60. Petráň), Juřena. Trenér: Zbončák.

Do utkání, které se hrálo na umělotravnatém hřišti vedle hlavního stadionu, nasadili třinečtí trenéři několik uzdravených hráčů.

Do sestavy se vrátili například Juřena, Omasta, Kania, Machuča a Javůrek.

Domácí fotbalisté, kteří pošilhávají po místech zaručujících bitvu o postup mezi polskou elitu, předvedli svou sílu při standardních situacích.

V 6. minutě Wołkowicz zahrál rohový kop na první tyč a stoper Nedić hlavou otevřel skóre – 1:0.

O deset minut později Tychy udeřily podruhé. Po dalším rohovém kopu Malec sklepl míč a stoper Szymura zvýšil na 2:0.

Autor branky se vyznamenal také o chvíli později, kdy na brankové čáře vykopl Dedičovu střelu z úhlu. Vzápětí centroval Bolf, Javůrkovu ostrou střelu brankář vyrazil a Kania z dorážky nastřelil břevno.

Zanedlouho domácí hráči využili svou výškovou převahu při standardních situacích potřetí – po Wołkowiczově rohovém kopu vznikla skrumáž, ve které se nejlépe zorientoval zadák Szymura – 3:0.

Sotva Třinečtí rozehráli ze středového kruhu, nepovedla se jim založení útoku a přišli o míč. Kozina vybídl Malce a ten navýšil náskok svého týmu na 4:0.

Chvíli nato třineckému brankáři Adamuškovi pomohlo břevno, ale nakonec inkasoval ještě jednou, když Malec hlavou zúročil výborný centr Połapa – 5:0.

Po změně stran měl čestný úspěch Třince na hlavě Dedič, brankář Jałocha proti němu vytasil skvělý reflexivní zákrok.

Než se naplnila hodina hry, domácí jedenáctka získala výhoru nepřímého volného kopu. Šestý gól z něho nepadl, střelu Żytka na brankové čáře srazil Kania.

Pár minut před posledním hvizdem v nebezpečné pozici hlavičkoval Petráň, o radost z čistého konta však domácí fotbalisty nepřipravil.

Trenér Třince Martin Zbončák: „Jsem rozezlen, protože k první půli hráči přistoupili nezodpovědně a laxně. Výsledkem bylo, že ve 26. minutě jsme po třech rohových kopech soupeře prohrávali 3:0, což jsem snad ještě nikdy nezažil. Tohle je neomluvitelné. Proti tak kvalitnímu soupeři bylo po půlhodině po všem. V prvním poločase jsme měli tři šance, ale gól jsme nedali. Po mém proslovu se kluci ve druhém poločase probrali a najednou byli agresivní a soupeře už nepustili do šance, byť ten měl nahráno a nemusel nikam spěchat. Pokud bychom byli tak laxní jako v prvním poločase, potrestá nás každý.“