Nevydařená generálka. Třinec nestačil na béčko Baníku

sobota 26. února. 2022 | Redakce
Sebevědomí před úvodním zápasem jara o pomyslných šest bodů s Chrudimí si fotbalisté Třince nezvedli. V generálce podlehli rezervnímu týmu Baníku Ostrava.
A-tým - Přípravná utkání - 2021/2022, so 26. 2. 2022, 10:15

FC Baník Ostrava B

1:3
1:1

Branky: 26. Machuča – 25. a 78. Smékal, 90. Jaroň ŽK: Ba – Stojičević.

FK Třinec: Adamuška – Bolf (59. Szewieczek), Ba, Foltyn (59. Bedecs), Javůrek – Omasta, Nešický (80. Khalifa), Machuča (59. Weber), Kania – Juřena, Dedič (59. Petráň).

FC Baník Ostrava B: Murin (46. Číž) – Zálešák, Říha (46. Blahuta), Chlumecký (63. Sotorník), Sotorník (46. Stojičević) – Jaroň, Boháč, Holáň (46. Zouhar), Fulnek (63. Říha) – Tetour (63. Stoklásek), Smékal.

O první nebezpečí na trávníku Městského stadionu se postaral hostující Tetour, ale brankář Adamuška, který vyběhl s kapitánskou páskou, byl na správném místě.

O minutu později už třinecký gólman kapituloval. Jeho spoluhráči na polovině hřiště ztratili míč, Smékal dostal skvělou kolmou přihrávku a v pádu ji prodloužil mimo Adamuškův dosah – 0:1.

Třinec odpověděl okamžitě. Bolf podnikl drzý útočný výpad po pravé straně, dostal se až do vápna a poté zpětnou přihrávkou nabil Machučovi, který napálil míč do horního růžku – 1:1.

Domácí fotbalisté do přestávky zahrozili ještě několikrát, ale střelecké pokusy Kani a Omasty se do průběžného stavu nepromítly.

Po hodině hry se do střelecké listiny mohl zapsat Petráň, brankář Baníku si však s jeho střelou věděl rady.

Dvacet minut před koncem střetnutí hosté podnikli rychlou útočnou akci, na jejímž konci byla střela Říhy, se kterou si domácí gólman poradil.

Další zbytečná ztráta míče vzápětí znamenala vítězný gól mladých Baníkovců. Jaroň z pravé strany našel Smékala a ten se podruhé zapsal mezi střelce – 1:2.

Třinečtí fotbalisté mohli odpovědět, ovšem Juřena po Omastově zpětné přihrávce pálil těsně vedle tyče a zanedlouho skončila mimo i jeho hlavička.

Slibná šance se naskytla také Omastovi, odražený míč po Javůrkově rohovém kopu poslal z dobré pozice vysoko nad.

V poslední minutě jeden z třineckých zadáků napálil svého spoluhráče míčem do hlavy, Baníkovci se vydali dopředu a po zásahu Jaroně se radovali z třetí branky a vítězství 1:3.

Trenér Třince Martin Zbončák. „V prvních patnácti minutách jsme měli dvě tři zbytečné ztráty, soupeř byl lepší. Zbývajících třicet minut bylo vyrovnaných, dostali jsme gól, na který jsme ihned odpověděli. Druhý poločas – my tři šance a nula gólů, soupeř tři brejky a dva góly. Ostrava nám dala lekci z produktivity, gól na 1:2 vstřelila ve chvíli, kdy jsme byli lepší. Soupeř byl kvalitní, mladý, běhavý, v přípravě měl dobré výsledky, což potvrdil i u nás. My naopak máme o čem přemýšlet a máme ještě týden na to, abychom šance, které si vytvoříme, dotáhli do gólové podoby.“