Fotbalisté Třince přehráli Hlučín

sobota 29. ledna. 2022 | Redakce
Přední celek MSFL vzdoroval, ale přesto odjel z Třince s porážkou. Svěřenci trenéra Martina Zbončáka po slušném výkonu zvítězili v přípravě už potřetí.
A-tým - Přípravná utkání - 2021/2022, so 29. 1. 2022, 10:30

FC Hlučín

3:2
1:0

Branky: 39. Machuča, 50. Ba, 80. Omasta – 69. a 89. Lokša.

FK Třinec: Hasalík – Szewieczek (46. Bolf), Ba, Foltyn, Javůrek – Burgo (46. Puchel), Machuča (46. Khalifa), Habusta, Kaniok (46. Omasta) – Petráň (46. Nieslanik), Juřena. Trenér: Zbončák.

FC Hlučín: Lapeš – Lehnert, Kocur, Plesník, Wolf – Holzer, Buchvaldek – Moučka, Ptáček, Neumann – Lokša. II. poločas: Lapeš – Kundrátek, Hasala, Raška, Neumann - Holzer, Lehnert – Moučka (70. Wolf), Ptáček (70. Buchvaldek), Kovala – Lokša.

V první fázi střetnutí oba celky vycházely ze zabezpečené defenzívy. Hra se odvíjela mezi šestnáctkami, tudíž oba brankáři byli dlouho bez práce.

Úvodní vyložená šance se zrodila po půlhodině hry. Lokša unikl po křídle, nahrál na zadní tyč, jenže Neumann v gólové pozici brankáře Hasalíka nepokořil.

Chvíli poté z levé strany odcentroval Javůrek, proti Habustovi skvěle zakročil Lapeš, jenže na dorážku Ondřeje Machuči už byl krátký – 1:0.

Třinečtí mohli jít do kabin s dvoubrankovým náskokem – po dalším Javůrkově centru výborně hlavičkoval Habusta, ale Lapeš vytasil bravurní zákrok.

Zhruba pět minut po změně stran se už Třinečtí radovali. Ba vyslal na zteč Puchela, který míč potáhl a předal Juřenovi. Zkušený útočník posunul míč do volného prostoru, kam si naběhl Tidjane Djiby Ba, kličkou se zbavil protihráče a zavěsil – 2:0.

Další góly mohly padnout po Puchelově trestném kopu a Nieslanikově střele zpoza velkého čtverce. V obou případech scházely jen centimetry.

Přibližně dvacet minut před koncem se Hlučínští po sérii krátkých přihrávek a mazáckém zakončení dočkali kontaktního gólu – 2:1.

Deset minut před koncem vyrazil dopředu Puchel, míč se dostal k nabíhajícímu Bolfovi a ten zpětnou přihrávkou přesně našel Tomáše Omastu – 3:1.

Autor branky měl na noze zvýšení, ale poté, co si vyměnil míč s Nieslanikem, z velmi dobré pozice bránu přestřelil.

Minutu před koncem střetnutí třinecká obrana zaváhala a Lokša přízemní střelou dal výsledku konečnou podobu – 3:2.

Trenér Třince Martin Zbončák „Hlučín byl kvalitním soupeřem, byla to dobrá prověrka. V prvním poločase velmi dobře bránil, bylo těžké se tam dostat. Kombinovali jsme, ale moc jsme si toho nevytvořili, jen náznaky šancí. Druhý poločas už byl živější. Tím, že jsme dali gól, soupeř chtěl také vyhrát, otevřel hru a my rázem měli více prostoru k protiútokům. Předvedli jsme hezké akce, některé šanci jsme neproměnili. Mrzí mě dvě inkasované branky, zejména ta druhá, které předcházelo podcenění situace. Pozitivní je to, že se na zledovatělém terénu se nikdo nezranil a že jsme vyhráli. Vítězství kluky povzbudí, v některých pasážích předvedli velice slušný výkon.“