Třinec v úvodu podlehl Dubnici

sobota 18. června. 2022 | Redakce
Úvodní zápasová prověrka se fotbalistům Třince výsledkově nevyvedla. Na stadionu v Českém Těšíně prohráli s Dubnicí 1:2.
A-tým - Přípravná utkání - 2022/2023, so 18. 6. 2022, 11:00

MFK Dubnica

1:2
0:0

Branka Třince: Hýbl.

FK Třinec: Schovanec – Tandara (46. Szewieczek), Foltyn, Straňák, Obadal (55. Klusák) – Omasta (46. Kania), Buneš, Machuča (46. Habusta), Klusák (46. Hýbl) – Khalifa (46. Samiec) – Juřena (46. Dedič). Trenér: Zbončák.

Trenéři Martin Zbončák se Zdeňkem Cieslarem poslali na trávník od úvodní minuty například slovenského stopera Dominika Straňáka, který naposledy kopal v Púchově a také krajní obránce Mariána Tandaru ze Žiliny a Kryštofa Obadala z Mladé Boleslavi.

Nově složená defenzivní formace v úvodním dějství nic spletitého řešit nemusela. Výjimkou byla asi 30. minuta, kdy se Dubničtí po sérii krátkých přihrávek dostali až před brankáře Ondřeje Schovance. Debutující gólman byl na správném místě a jedovatou střelu vytěsnil.

Solidní příležitosti si vytvořili rovněž Třinečtí – Foltyn pálil po zemi mimo, Omastova střela byla zablokována, dělovku Khalify zkrotil brankář.

A když už Foltyn po rychlé akci Omasty skóroval, pomezní rozhodčí zvedl praporek nahoru. Největší příležitost se rýsovala Machučovi, ale po Klusákově centru zleva netrefil míč.

Ve druhém poločase za velkým čtvercem fauloval protihráče Obadal. Při zákroku se zranil a vzápětí musel odstoupit a navíc z následného trestného kopu jeden z hostujících hráčů nádherně zacílil do šibenice – 0:1.

Hráči Třince se hnali za vyrovnáním, ale Dedič a později Kania svými střelami brankáře pouze protáhli. Neuchytil se ani další Dedičův pokus po Klusákově pobídce ani rána Samiece, kterou hostující obrana srazila na rohový kop.

Radost Třineckým nepřinesl ani Dedičův souboj s přesilou, po které napálil odražený míč k tyči Hýbl. Oslavu gólu mu překazil pomezní zvednutým praporkem.

O vyrovnání se zasloužila trojice Szewieczek – Kania – Hýbl. První z nich se prosmýkl do šestnáctky, druhý bal zablokován, ale posledně jmenovaný zachoval chladnou hlavu – 1:1.

V poslední minutě hosté rychle přenesli míč na opačnou stranu, následoval přízemní centr a střela z blízka k zadní tyči – 1:2.

Trenér Třince Martin Zbončák: „ Mám z toho smíšené pocity. Klukům v kabině jsem řekl, že místo, aby to skončilo 5:1, dostaneme gól v poslední minutě na 1:2. Šanci jsme si vytvořili hodně, zejména ve druhém poločase. Na šance jsme vyhráli, ale na to se bohužel nehraje. Na koncovce musíme pracovat, v sezoně by nás tohle mohlo mrzet.“