Zápas

Bánská Bystrica byla nad síly Třince

sobota 25. června. 2022 | Redakce
Také druhý přípravný zápas odehráli třinečtí fotbalisté v Českém Těšíně. Bánské Bystrici, účastníkovi nejvyšší slovenské soutěže, v něm podlehli 0:3.
A-tým - Přípravná utkání - 2022/2023, so 25. 6. 2022, 11:00

MFK Dukla Banská Bystrica

0:3
0:1

Branky:-

38. Franko, 55. Polievka, 74. Jackuliak.

FK Třinec: Ciupa – Szewieczek (59. Zogata), Foltyn (46. Brak), Stráňák, Hýbl (46. Kania) – Machuča (59. Samiec), Habusta – Omasta (46. Tandara), Kateřiňák(59. Khalifa), Obadal – Dedič (46. Juřena). Trenér: Zbončák.

MFK Dukla Banská Bystrica: Nôta – Uhrinčať, Kupčík (46. Pišoja), Prikryl (65. Šimorka) – Migaľa (46. Kojnok), Willwéber (46. B. Ľupták), Richtárech (65. Kandala), Slaninka (46. Záhu-menský) – Hanes (46. Jackuliak), Franko (56. Depetris), Polievka (56. Köröš). Trenér: Varga.

Komentář k utkání

V třinecké sestavě scházeli Klusíák s Bunešem, kteří si hledají nové působiště. Objevili se v ní naopak brankář Ciupa z Karviné a záložník Kateřiňák z Hradce Králové, který už kdysi v Třinci působil.

První poločas přinesl oboustranně svižný kombinační fotbal s několika nebezpečnými situacemi.

Tu první měli na svědomí hosté, ale do zakončení se nedostali, brankář Ciupa byl u míče včas. Vzápětí jeden z hostů vypálil a jeho dělovka prolétla kolem tyče.

Na druhé straně Omasta poslal před bránu střílený centr, který brankář Dukly v pádu zpacifikoval.

Činil se i Ciupa, po standardní situaci nadvakrát zneškodnil střelu mířící do horní části brány.

O chvíli později třinečtí fotbalisté předvedli pohlednou rychlou akci, při které Kateřiňák vysunul Dediče, ten udělal kličku brankáři a zavěsil. Gól ovšem neplatil, protože pomezní sudí měl praporek nahoře.

Vzápětí se do úniku dostal Obadal, navedl si míč do střelecké pozice, ale brankář hostů si s jeho zakončením poradil.

Bánská Bystrica předvedla rychlý brejk, po kterém Polievka postupoval na stopera Straňáka. Hostující hráč zakončil, ale jeho střela se mezi tři tyče nevešla.

Několik minut před přestávkou přilétl do pokutového území centr z pravé strany, na který si naběhl Franko a přesnou hlavičkou otevřel skóre – 0:1.

Do druhého poločasu vyběhly pozměněné jedenáctky. Důvod k radosti měla ta hostující, protože po rychlém výpadu Polievka přidal druhou branku – 0:2.

Dukla rozehrála ještě jednu zdařilou akci, na jejímž konci byla Depetrisova zpětná přihrávka a Jackuliakova přesná střela placírkou znamenající třetí úspěch hostů.

Třinečtí se snažili porážku zmírnit, ovšem Kaniův lob se snesl na horní síť a Habusta po samostatné akci nedokázal zakončit.