Fotbalisté Třince vyhráli v Púchově

čtvrtek 30. června. 2022 | Redakce
Prvního vítězství v přípravě se třinečtí fotbalisté dočkali na třetí pokus. Uspěli na stadionu Púchova.
A-tým - Přípravná utkání - 2022/2023, st 29. 6. 2022, 16:00

MŠK Púchov

2:3
1:1

Branky: 34. Holiš, 81. Mráz z pen. - 40. Machuča, 66. Dedič z pen., 69. Kania.

FK Třinec: 1. poločas: Hasalík – Tandara, Foltyn, Brak, Obadal – Machuča, Samiec – Carlos, Hadji, Junior - Juřena. 2. poločas: Schovanec – Szewieczek, Brak, Straňák, Hýbl – Machuča (60. Zogata), Habusta – Carlos (60. Omasta), Kateřiňák, Junior (60. Kania) – Dedič.

Dres domácího týmu, který je účastníkem druhé nejvyšší soutěže, oblékl i extřinecký křídelník Erik Puchel.

Jeho bývalý spoluhráč, stoper Dominik Straňák, naopak znovu vyběhl v dresu Třince.

Úvodní část zápasu, který se hrál v úmorném vedru (34 stupňů), žádné gólové situace nepřinesla.

Po půlhodině hry se dostal do zakončení Machuča, domácí brankář dokázal jeho střelu vytáhnout na rohový kop.

Púchovští fotbalisté proměnili první nebezpečnou situaci ve vedoucí branku.

Hosté ztratili míč, následoval centr Martinka a přesná Holišova hlavička, která skončila za Hasalíkovými zády.

Třinečtí odpověděli za několik minut. Machuča si nachystal míč a posléze parádní ránou z trestného kopu srovnal na 1:1.

V úvodu druhého dějství sklepl Hýbl míč Carlosovi, ale ten z úhlu přestřelil bránu.

O několik minut později si domácí zadáci v pokutovém území vyšlápli na Kateřiňáka. Hlavní rozhodčí nařídil pokutový kop, který s přehledem proměnil Dedič – 1:2.

U zrodu třetí branky Třince byl znovu Kateřiňák - skvěle vysunul Omastu a jeho parádní přihrávku doklepl do sítě Kania – 1:3.

Domácí hráči snížili z poněkud přísné penalty, Mráz poslal míč přesně k tyči – 2:3.

Posléze Púchovští po zaváhání soupeře propásli velkou šanci na vyrovnání.

Závěrečné minuty ovšem patřily Třineckým, domácí brankář vytěsnil ránu Kateřiňáka a Omasta v dobré pozici přestřelil bránu.

Trenér Třince Martin Zbončák: „Každá výhra v přípravě potěší, byť to není to nejdůležitější. Bylo horko a bezvětří, pro všechny to byl těžký a složitý zápas. Zkoušeli jsme tři nové hráče, v tomto složení jsme hráli poprvé, takže někdy to směrem dozadu zaskřípalo, chyběly určité automatismy. Gól jsme dostali po individuální chybě, povedlo se nám hned vyrovnat a ve druhém poločase jsme skóre otočili. Vítězství se počítá. Utkání splnilo svůj účel, většina hráčů hrála poločas. Líbil se mi Vojta Brak, odehrál slušný zápas.“