Třinec přehrál béčko Žiliny

sobota 02. července. 2022 | Redakce
Přípravné střetnutí se záložním týmem Žiliny bylo od začátku až do konce plně v režii třineckých fotbalistů. Připsali si jednoznačné vítězství.
A-tým - Přípravná utkání - 2022/2023, so 2. 7. 2022, 11:00

MŠK Žilina B

5:0
3:0

Branky:-

Kania, Dedič, Machuča, Juřena, Obadal.

FK Třinec: 1. poločas: Hasalík – Szewieczek, Foltyn, Straňák, Hýbl – Machuča, Habusta – Omasta, Kateřiňák, Kania – Dedič. 2. poločas: Schovanec – Tandara, Brak (50. Mieszek), Straňák (59. Zogata), Hýbl - Samiec, Khalifa – Junior, Alberto, Obadal – Juřena. Trenér: Zbončák.

Třinečtí hráli od začátku s velkou chutí. Po akci Kateřiňáka měl gól na kopačce Hýbl, jeho střelu hostující zadáci odvrátili z brankové čáry. Vzápětí Szewieczek přihrál Kateřiňákovi a ten z úhlu vypálil vedle.

Soustavný tlak Třince pokračoval, po zpětné přihrávce Omasty střílel Dedič z otočky nad bránu a seřízenou mušku neměl ani Kateřiňák po Straňákově pasu.

Z ojedinělé akce zahrozili také fotbalisté Žiliny, samostatný únik vyřešil úspěšným zákrokem Hasalík.

Po dvaceti minutách hry Dedič posunul míč na Kaniu, ten si ještě vylepšil střeleckou pozici a vypálil k bližší tyči – 1:0.

Záhy Dedič vystihl přihrávku jednoho ze zadáků, zmocnil se míče, obešel i brankáře a z úhlu zvýšil na 2:0.

Střelecké pokusy Kanii, Habusty a Kateřiňáka se po půlhodině neujaly, ale když vzápětí Kania přenesl hru na Hýbla a ten z první našel na zadní tyči Machuču, třinecký středopolař v pádu pohodlně zvýšil na 3:0.

Hráči Žiliny se připomněli ránou z dobrých 30 metrů, kterou Hasalík vytáhl nad břevno. Po další tečované střele, která skončila vedle tyče, se jen ohlédl.

Na druhé straně mohl po Kateřiňákově přenesení hry skórovat Dedič, vybíhajícího brankáře však nepropálil. Neuspěl ani Omasta, gólman jeho ránu vyboxoval.

Druhý poločas zahájil Juřena nebezpečnou hlavičkou po rohovém kopu. Další zakončení domácího útočníka už bylo gólové, po Juniorově kolmé přihrávce byl u míče dříve než brankář a z úhlu zacílil ke vzdálenější tyči – 4:0.

Druhou trefu v utkání Juřena nepřidal, protože po výborné Khalifově pobídce pouze nastřelil vybíhajícího brankáře.

Gólově se mohl uvést i Alberto, avšak souhru Juniora se Samiecem zakončil jen střelou do boční sítě.

Třinečtí i nadále útočili – po Juřenově nahrávce střelu Obadala zblokoval jeden z obránců a po Hadjiho rohovém kopu brankář Žiliny skvěle vychytal k tyči hlavičkujícího Samiece.

Pátého úspěchu se Třinečtí dočkali po spolupráci přihrávajícího Tandary a na zadní tyči zakončujícího Obadala – 5:0.

Krátce před posledním hvizdem si nenechal čisté konto vzít Schovanec, který vyrazil tvrdou střelu ze strany.

Trenér Třince Martin Zbončák: „Rozdělili jsme zátěž mezi všechny hráče, bohužel se nám zranil Vojta Brak. Vyšetření ukáže, co s jeho svalem bude. V prvním poločase jsme předváděli to, co jsme chtěli, mohli jsme vyhrávat ještě výraznějším rozdílem. Na hřišti byla kvalita, sestava se podobala té, v které jsme hrávali na jaře, kluci o sobě věděli. Ve druhém poločase šla do hry spousta mladých hráčů, kteří spolu hráli poprvé. Nezklamali, potěšili svým výkonem a dali ještě dvě branky. Směrem dozadu tam bylo více okének, na druhou stranu stopeři Mieszek se Zogatou to měli těžké, ale odehráli to dobře.“