Zápas

Třinec si poradil s Hlučínem

středa 13. července. 2022 | Redakce
Zaslouženým vítězstvím skončil předposlední přípravný zápas třineckých fotbalistů. Svěřenci trenéra Martina Zbončáka přehráli třetiligový Hlučín.
A-tým - Přípravná utkání - 2022/2023, st 13. 7. 2022, 15:00

FC Hlučín

3:0
1:0

Branky: Jursa 2, Juřena.

FK Třinec: Hasalík (46. Schovanec) – Szewieczek (46. Hýbl), Foltyn, Brak (46. Straňák), Obadal – Habusta (70. Zogata), Jursa (46. Machuča) – Tandara, Alberto (46. Kateřiňák), Kania (46. Omasta) – Samiec (60. Juřena). Trenér: Zbončák.

Komentář k utkání

Hlučín, který teprve před několika dny naskočil do letní přípravy, byl nebezpečnější v úvodní části střetnutí. Po Moučkově trestném kopu ze strany měl gól na hlavě Ptáček, ale branku minul.

Tentýž fotbalista zakončoval ještě jednou, ale ani tentokrát neuspěl. Dvakrát nebezpečně střílel Zajíček, ale Hasalík stál na správném místě.

Krátce před koncem střetnutí po rychlém protiútoku vystřelil nad bránu Šindelář.

V tu chvíli už ale třinečtí fotbalisté směřovali k zaslouženému vítězství. Pro úspěch dělali, co mohli celých 90. minut, ze své snahy vytěžili tři branky.

Dvě, které vsítila posila z Karviné – univerzál Tomáš Jursa, byly nádherné.

V závěru úvodního dějství se Jursa parádně trefil z přímého kopu, na jeho střelu, která zapadla do šibenice, gólman hostů neměl nárok – 1:0.

Ve druhém poločase Jursa po nahrávce Kateřiňáka napřáhl z dálky a jeho rána zapadla k tyči – 2:0.

O poslední úspěch se zasloužil Juřena, který si naskočil na centr Omasty a hlavou dal výsledku konečnou podobu – 3:0.

Situací, které si zasloužily skončit gólem, měli Třinečtí celou řadu.

V prvním poločase překopl bránu Habusta a po jeho centru hlavičkoval do břevna Foltyn. Dvakrát nebezpečně střílel také Samiec, míč do sítě však nedostal.

A nepodařilo se mu to ani ve druhém poločase, kdy dvakrát zakončoval hlavou. Za brankářovými zády neskončily ani Juřenova hlavička ani střely Omasty a Kateřiňáka.

Trenér Třince Martin Zbončák. „Od začátku až do konce jsme měli zápas pod kontrolou. Vytvořili jsme si i další situace, prosazovali jsme se hlavně po stranách přes Tandaru a Omastu. Některé situace jsme nevyřešili dobře, ale dali jsme tři góly. Jsem spokojený, i když Hlučín začal s přípravou v pondělí a o dva dny později šel do zápasu. Byla to dobrá prověrka, i když nějakým soustavným tlakem nás Hlučín příliš neprověřil.“